Доступність посилання

ТОП новини

Заарештований Стросс-Кан мав намір вже в неділю допомогти Україні (світова преса)


Прага – Світова преса жваво обговорює подробиці арешту у США минулої суботи в аеропорту Нью-Йорка глави МВФ Доменіка Стросс-Кана.Голова Міжнародного валютного фонду вилітав до Німеччини, де мав розмовляти з канцлером Меркель,в тому числі і про Україну. Польське міністерство закордонних справ направило журналістам до Брюсселя роз’яснення, що не збирається масово видавати безкоштовні візи всім охочим із України, Білорусі й Росії брати участь у варшавському гей-параді в середині червня. Газети також вважають, що успіх української співачки на «Євробаченні-2011» пов’язаний із живим тлом для її пісні,створеним художницею на піску.

Впливова «Волл Стріт Джорнал» не лише інформує про подробиці нового сексуального скандалу з головою МВФ, французом Доменіком Стросс-Каном, якого американська поліція заарештувала на летовищі Нью-Йорка, перед трапом літака до Німеччини, у зв’язку з підозрою в сексуальному домаганні до покоївки готелю. Газета зауважує, що в Берліні Стросс-Кан мав розмовляти з канцлером Анґелою Меркель про те, як не допустити загострення фінансових негараздів у Греції, а також в Угорщині, Україні і Пакистані. Насамперед газета звертає увагу на заяву адвокатів глави МВФ, що 62-річний Стросс-Кан не визнає себе винним у нібито сексуальному домаганні до 32-річної покоївки нью-йоркського супер-готелю «Софітел» минулої суботи і тому спокійно погодився на судову експертизу. Газета також публікує заяву дружини Стросс-Кана, відомої журналістки Ен Сінклер, котра сказала пресі: «Ні на секунду не сумніваюся в тому, що мій чоловік не винний». Хоча оглядач газети вважає, що цей скандал серйозно вплине на подальше перебування Стросс-Кана на чолі МВФ і на його ймовірну політичну кар’єру – він досі мав високий рейтинг напередодні президентських виборів у Франції, де соціалісти хотіли висувати його як свого лідера у протистоянні Ніколя Саркозі. Видання цитує тут самого Стросс-Кана, як незламного борця з кризою, котрий каже, що мав намір у неділю в Берліні переконати Анґелу Меркель «допомогти виручити перевантажену боргами Грецію, та не відмовлятися подати руку допомоги для уникнення дефолту в Угорщині, Пакистані й Україні».

Польща пояснила «EUObserver», що не має наміру масово видавати безплатні візи для учасників запланованого червневого маршу геїв у Варшаві. У брюссельському виданні, як інформує його оглядач Ендрю Ретман, отримали заяву МЗС Польщі, в якій мовиться, зокрема, що «польське МЗС не повідомляло організаторів червневого маршу сексуальних меншин у Варшаві про нібито право на безплатні візи у межі ЄС для всіх охочих із України, Росії й Білорусі». Тут також наголошено, що Польща зобов’язана виконувати вимоги Шенгенської угоди і не буде навіть тимчасово відмовлятися від отримання плати за візи. Хоча у листі від 18 березня до організаторів маршу все ж МЗС Польщі давало надію на безплатні візи для справжніх активістів руху сексуальних меншин, зауважує Ретман на сторінках «EUObserver». Чимало польських коментаторів закликало Варшаву наслідувати приклад, що мав місце у лютому, коли Польща відмовилася брати плату за обмежені для в’їзду до основної частини ЄС візи з громадян Білорусі і поширити це на активістів сексуальних меншин.

Лондонська «Дейлі Телеграф» вважає, що українська співачка Міка Ньютон здобула високий результат на «Євробаченні-2011» у німецькому Дюссельдорфі завдяки «супроводу театральної «художниці на піску», зауважуючи, що у п’ятірці кращих опинилася й «піскова Україна». А інша британська газета – «Ґардіан» – наголосила у блог-коментарі про конкурс пісні і про українську учасницю в Дюссельдорфі: «Україна! О-о! Дивіться, зовсім не важливо, про що пісня, бо всі витріщили очі на одержиму пані зовсім збоку, яка шкрябала своїми пальцями малюнки на піску. Вона дуже вражаюча…»
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG