Доступність посилання

ТОП новини

Ринок «Лісовий» зносять незаконно, а підприємців б’ють – активіст


Київ – Комунальні служби Деснянського району столиці в понеділок, за участі міліції та «Беркуту», знесли дев’ять кіосків уздовж Броварського проспекту на ринку «Лісовий» у Києві. Декотрих підприємців, які чинили опір, побили, кількох забрали до міліції. Голова КМДА Олександр Попов запевняє, що кіоски зносяться законно, бо на це є припис прокуратури, а кіоски встановлювалися без документів. Активісти підприємницького руху кажуть, що таким чином міська влада має намір закрити 12 ринків у столиці, про що працівники КМДА вже попередили їх керівників. Про подробиці інциденту Радіо Свобода розповів учасник подій на ринку «Лісовий», голова комітету Ради підприємців при Верховній Раді, активіст Центрального штабу порятунку українського підприємництва Юрій Єременко.

– Пане Юрію, як розгорталися події зранку на ринку «Лісовий?»

– Знесли 9 кіосків, під час цього постраждали понад 10 чоловік – їх із тілесними ушкодженнями забрала «швидка». Дев’ять осіб затримані міліцією, начебто за хуліганство і брудну лайку у громадському місці. Правоохоронці поводилися ганебно. Пролилася кров – бо людей зіштовхували з драбини, кидали димові шашки, били кийками.

– Але ж представники влади заявляють, що саме підприємці кидали димові шашки. Чому така агресія?

– Ну звісно, міліція в нас хороша, а підприємці – погані. Так і має бути у правовій державі!

– Голова КМДА Олександр Попов заявив про те, що кіоски ринку зносять законно, вони встановлені без жодних документів.

– Вся документація є. Показують документи на ринок, документи БТІ, реєстраційний номер, схему, техпаспорт на будівлю – а у вас вимагають дозвіл на встановлення малої архітектурної форми. Велику архітектурну форму, цілісний майновий комплекс (ринок) без суду визнають «палаткою», дозвіл на яку має видавати пан Попов, – і зносять.

– У такому разі, які, на Вашу думку, справжні причини знесення кіосків?

– Влада намагається знести увесь ринок. Площа його – 4 гектари. А поруч два гектари незабудованої землі, яку орендує приватна фірма. Вона хоче отримати й цю землю, і вже на 6 гектарах побудувати торговельний комплекс чи щось інше, залишивши півтори тисячі людей без роботи.

– Як підприємці будуть далі захищати свої права?

– До кінця. Завтра підприємці з усього Києва зберуться, щоб підтримати колег із Лісового ринку. Відео про те, як порушували їхні права, викладуть на «Ют’юбі», щоб люди бачили правду, а не те, що каже нам влада. Статтю 52-гу Конституції ніхто не скасовував. А в ній ідеться про те, що державні органи, службовці, які заподіяли шкоду, мають її відшкодовувати. Вчора без попередження на ринку вимкнули світло, в людей вимкнулися холодильники, пропали риба, птиця та інші продукти, якими ті торгували. Тому тут була велика битва яйцями, які почали протухати – ними підприємці захищали себе від міліції.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG