Доступність посилання

ТОП новини

Кримські татари закликають Європу і світ втрутитись


Сімферополь – Міжнародне співтовариство мусить вжити заходів для відновлення прав кримськотатарського народу і забезпечення його вільного розвитку в Криму – таку вимогу висунули близько 20 тисяч учасників жалобного мітингу, що сьогодні пройшов у Сімферополі, де відзначається Всекримський день пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.


Зі скандуваннями, сотнями кримськотатарських та українських прапорів і плакатами з вимогами відновлення прав кримськотатарського народу в руках тисячі людей п’ятьма велелюдними колонами пройшли 18 травня головними вулицями Сімферополя до центрального майдану імені Леніна. Там пройшов традиційний Всекримський жалобний мітинг.

Керівники Меджлісу кримськотатарського народу, мусульманське і православне духовенство, перші особи автономії, гості з Києва і з-за кордону у своїх виступах вшанували пам’ять десятків тисяч загиблих під час депортації кримських татар.

Лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв, який виступав останнім, зазначив, що і досі права кримських татар в Україні не відновлені, і, щоб допомогти їй врегулювати кримськотатарську проблему, необхідно скликати Міжнародний форум із питань розвитку і безпеки кримськотатарського народу в Україні за участі провідних міжнародних та європейських організацій і структур.

Разом із тим він наголосив: «Україна – це наша держава. В Україні у нас мільйони друзів, які підтримують наші законні права!».
67-і роковини депортації кримських татар
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ


Київ сам не може відновити права кримськотатарського народу?

Прем’єр-міністр Криму Василь Джарти, який теж виступив на мітингу, потім сказав журналістам, що кримський уряд ініціюватиме відновлення Державної програми облаштування кримських татар, яка припинила свою роботу торік.

«Ми підготуємо програму, яку має затвердити уряд України. Гроші, безумовно, потрібні на облаштування, на навчання, на культуру. Ми маємо створити всі умови, щоб люди, які пережили депортацію, відчували турботу влади», – сказав він.

Разом із тим кримський прем’єр обминув тему поновлення політико-правових прав кримських татар.

На ігнорування державою «законних вимог і міжнародно визнаних прав кримськотатарського народу» звертається увага і в резолюції 20-тисячного жалобного мітингу в Сімферополі.

У ній мовиться: «Настав час, коли міжнародне співтовариство, насамперед, європейські країни, які пережили у 20-му столітті два могутні тоталітарні режими, нацистський і сталінський, що несли із собою геноцид, порушення прав і свобод людини, воєнні злочини і злочини проти людяності, повинні вжити конкретні заходи для подолання наслідків цих злочинів – відновити кримськотатарський народ у його правах та забезпечити гарантії його вільного розвитку на своїй землі».
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG