Доступність посилання

ТОП новини

«Тиждень європейської молоді»: дискусії, пошуки і творчість


Брюссель – Молодих європейців стає все менше через низький рівень народжуваності і, як наслідок, старіння населення Євросоюзу. Але й те юнацтво, що є, хоче, щоб його почули. Зокрема, їм потрібна реакція європейських установ на такі проблеми, як навчання чи безробіття. Протягом декількох днів у молоді ЄС була можливість висловити свої думки та ідеї. Щойно тут завершився так званий «Тиждень європейської молоді».

П’ятий «Тиждень європейської молоді» – чудова можливість проаналізувати роботу Єврокомісії та Ради Євросоюзу, особливо ті всі сторони їхньої діяльності, що безпосередньо стосуються юнацтва.

Голова Європейського форуму молоді Петер Матяшич каже, що важливим є так званий «структурний діалог», тобто процес, коли молодь чи представники молодіжних організацій «активно залучені до політики на рівні Євросоюзу, зокрема, до вирішення тих проблем, що їх хвилюють».

Саме в цьому структурному діалозі з політиками й намагаються брати участь нинішні молоді європейці, щоб вплинути на ухвалення рішень на рівні Європейського Союзу. Адже молодь, тобто ті, кому ще немає тридцяти років, становлять менше 19 відсотків населення Євросоюзу.

З огляду на демографічні проблеми прислухатися до того, що турбує юнацтво, – справа доволі важлива, і саме для цього у співдружності вже п’ятий рік поспіль проводиться «Тиждень європейської молоді».

Нинішня молодь утримуватиме майбутніх пенсіонерів

Ідеться, зокрема, про проблеми, пов’язані з тим, що саме нинішня молодь невдовзі має своїми податками утримувати тих, хто незабаром виходитиме на пенсію. Та для початку юнацтво слід працевлаштувати.

Євродепутат від Данії Емілі Турунен давно закликає ухвалити рішення, пов’язані з безробіттям серед молоді.

«П’ята частина молодих людей у Євросоюзі не має роботи, – каже вона. – Тож нам конче потрібен політичний поштовх, щоб змусиити міністрів праці боротися за працевлаштування молоді. Інакше ми можемо втратити ціле покоління», – каже вона.

Тим часом залучити юнацтво до європейської політики – це теж важлива справа й одне з завдань тижня молоді. Хоча це завдання нелегке, особливо у таких країнах, як Великобританія, де до словосполучення «Європейський Союз» чимала частина населення ставиться дещо скептично.

«Ми часто кажемо, що Великобританія не належить до ЄС, але це не так, – каже молодий лондонський хлопець, що прибув до Брюсселя для участі у заходах із нагоди «Тижня європейської молоді». – Коли я повернуся додому з інформацією та гарним досвідом, який я тут набуваю, то проілюструю насамперед те, що бути політично активним – це добра справа. Так само, як добре бути європейцем».

Протягом «Тижня європейської молоді» були організовані численні зустрічі, опитування, дискусії, творчі майстерні та виставки. Чимало юних учасників знайшли на них відповіді на такі питання, як, наприклад, як піти вчитися до Німеччини, яким чином влаштуватися на роботу в Британії чи як стати волонтером у Чехії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG