Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Грузії схвалив резолюцію про геноцид черкеського народу


Парламент Грузії одностайно затвердив резолюцію, у якій події 19-го століття на північному заході Кавказу кваліфікуються як геноцид та етнічна чистка черкеського народу царською Росією. Мова йде про російсько-черкеську війну, що тривала ціле століття – з 1763 по 1864 рік.

Голова парламентського комітету у справах Північного Кавказу та діаспори Нуґзар Циклаурі заявив, виступаючи перед депутатами, що історична резолюція стала підсумком річної роботи з залученням найбільших грузинських та іноземних вчених.

Спеціальна наукова комісія, сформована комітетом, за словами Циклаурі, посилалася на праці, в тому числі, і російських істориків, а також на матеріали двох наукових конференцій, проведених у Тбілісі в минулому році під егідою американського та грузинського університетів.

Деякі депутати вимагали внести до резолюції і оцінку подій у Чечні за останні 20 років і також кваліфікувати їх як геноцид. Опозиційні ж депутати закликали колег до обережності і натякали, що рішення може ускладнити відносини, наприклад, з Вірменією, адже вірменська діаспора Грузії також ставила питання про визнання геноциду вірмен в Османській імперії.

Під час голосування в залі засідань були присутні представники черкеських діаспор. Вони зустріли рішення законодавчого органу стоячи, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG