Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 08:14

Німецьку армію починають радикально перебудовувати


У Німеччині почали втілювати найрадикальнішу в історії Бундесверу реформу армії, яка передбачає перехід до контрактної служби. Передусім планується суттєво скоротити чисельність війська – із 220 тисяч до 185 тисяч вояків. Міністр оборони визнав, що це буде нелегкий процес.

Головна мета реформи – зробити німецьку армію мобільнішою, такою, щоб вона ефективніше відповідала сучасним викликам. Серед завдань Бундесверу міністр оборони Німеччини Томас де Мезьєр, представляючи днями свою концепцію реформи, назвав, крім захисту власної країни, ще й участь у міжнародних миротворчих операціях.

«Ми важлива країна в Європі і у світі, на нас лежить міжнародна відповідальність, тому ми повинні або з огляду на національні інтереси, або з огляду на нашу відповідальність брати участь у міжнародних операціях», – сказав міністр у розмові з другим каналом німецького телебачення ZDF.

Палітра залучення німецьких солдатів за межами країни, за словами Томаса де Мезьєра, може сягати «від спостереження за перебігом виборів до інтервенції, як ми це бачили на Балканах». За його словами, це можуть бути короткотермінові або триваліші операції, вони можуть відбуватися в рамках місій НАТО, Євросоюзу або Об’єднаних Націй. Заплановані перетворення мають допомогти Бундесверу краще підготуватися до нових вимог.

Вимоги про дебати в Бундестазі

Чисельність армії скоротять із 220 тисяч до 185 тисяч вояків. При цьому 10 тисяч військовослужбовців будуть, так би мовити, зарезервовані для участі саме в міжнародних акціях. Цікаво, що 90 відсотків німецької армії в майбутньому утворюватимуть солдати-контрактники. Лише решта передбачена для солдатів строкової служби, на яку призиватимуть виключно добровольців.

Однак не всі в Німеччині схвально відгукнулися на армійську реформу й визначення нових завдань. У голови Об’єднання службовців Бундесверу Ульріха Кірша викликає сумніви, чи відповідає Основному закону участь німецьких військових у міжнародних акціях, під час яких ідеться не лише про німецькі інтереси.

«Я переконаний, що тут треба провести дебати в німецькому Бундестазі. Ми парламентська країна, і парламент повинен сказати своє слово, чи можна приймати таку пропозицію міністра оборони з огляду на Основний закон і чи взагалі німецька політика цього хоче», – сказав Кірш, відповідаючи на запитання Баварського радіо.

Добровольців не бракує

Всупереч попереднім побоюванням, Бундесверу, судячи з усього, і після переходу на армію контрактників не бракуватиме добровольців для строкової служби. Від початку року про бажання пройти службу в армії заявили майже дев’ять з половиною тисяч молодих людей. «Інтерес розвивається в правильному напрямку», – прокоментував такі цифри один із офіційних речників німецького Міністерства оборони.

Цілком імовірно, що це пов’язано з підвищенням грошових виплат для солдатів строкової служби. Раніше вони отримували 378 євро щомісяця, тепер – від майже 800 до 1140 євро. Крім того, сюди слід додати подальші соціальні переваги такі, як житло, харчування, медичне забезпечення, внески до соціальних кас.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG