Доступність посилання

ТОП новини
24 Жовтень 2018, Київ 07:51

На Мальті відбувається референдум про розлучення


На Мальті в суботу відбувається референдум про можливість дозволити розлучення.

Мальта з її 400 тисячами населення є єдиною державою Європи, в якій розлучення заборонені (в окремих випадках припускається анулювання шлюбу, тобто визнання його недійсним від початку, через тривалий багаторічний процес у церковному трибуналі). Водночас Мальта визнає розлучення, укладені за кордоном.

Винесена на референдум пропозиція передбачає запровадити консервативний різновид розлучення за зразком Ірландії – як і Мальта, переважно глибоко католицької країни, де нині подружжя має чотири роки прожити нарізно, перш ніж отримати право подаватися на розлучення.

Католицька церква, до якої залічує себе більшість мальтійців, виступає категорично проти.

Проти й прем’єр-міністр Лоренс Ґонзі, але, маючи в парламенті більшість лише в одне місце, він не зміг заблокувати пропозицію відразу.

Політичні партії переважно утримуються від прямої агітації за чи проти й закликають своїх виборців голосувати за голосом сумління, хоча їхні окремі представники висловлюють протилежні думки й серед членів однієї партії.

Результати референдуму, які мають бути відомі під вечір у неділю чи в понеділок, передбачати не бралися. За опитуваннями, до 40 відсотків виборців напередодні голосування ще були не визначилися.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG