Доступність посилання

ТОП новини
21 Липень 2018, Київ 09:21

До кінця року всі американські війська мають залишити Ірак. Однак іракський уряд, який запевняв, що має достатньо сил, щоб гарантувати власну безпеку, зробив поворот на 180 градусів. Тепер прем’єр-міністр Іраку стверджує, що певна кількість американських вояків усе-таки мусить залишитися.

Іракський прем’єр-міністр Нурі аль-Маліки на прес-конференції у Багдаді заявив, що шукатиме згоди парламентських і політичних кіл країни, щоб визначитись, чи вони підтримають його нову пропозицію, щоб американці залишалися в Іраку й після грудня поточного року – це погоджений термін виведення військ. Як заявив глава уряду: «Ми не матимемо цілковитої підтримки у цьому питанні, але якщо ми отримаємо 70 або 80 відсотків, то це хіба не буде волевиявленням народу? Хіба це не є демократією, за яку ми боролися?».

На думку оглядачів, це був дещо ризикований крок з боку прем’єр-міністра. Країну роздирає релігійна ворожнеча між прихильниками двох ісламських течій, між сунітами та шиїтами. Багато хто з сунітів, чия секта була при владі за часів правління Саддама Гуссейна, вважають американців окупантами.Як виглядає, радники аль-Малікі змінили версію.

Не вояки, а експерти

Відтак, американські вояки вже не називатимуться вояками, а радниками й технічними експертами. Тар Файлі, впливовий помічник прем’єр-міністра, даючи інтерв’ю репортерові телемережі CBS, сказав: «Якщо ми прагнемо будувати Ірак, нам потрібні спеціалісти, технічні експерти. Дивіться, у Німеччині нині повно американських експертів. У Туреччині багато експертів, і вони не окупанти. Японія теж переповнена американськими інженерами, експертами, навіть і війська там стоять – і нічого поганого в тому немає».

Однак проблема у тому, що для створення потужної коаліції з метою стати прем’єр-міністром, аль-Малікі обіцяв своїм політичним противникам домогтися виведення американських військ до кінця року.Тепер ці противники вимагають дотримання обіцянки.

Нині американський контингент в Іраку налічує 50 тисяч вояків. Нова домовленість між Вашингтоном і Багдадом передбачає, як повідомляють, що з них приблизно 20 тисяч військовослужбовців мали б залишитися в Іраку на невизначений час.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG