Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 17:46

Смертоносна кишкова інфекція тримає в лещатах Німеччину


Берлін – Агресивний кишковий вірус, який поширився передусім у північній Німеччині, забрав уже 14 людських життів. Експерти не виключають подальших жертв. У Гамбурзі навіть закрили одну з гімназій, оскільки в одному класі небезпечним вірусом заразилися відразу чотири дитини. Загалом по Німеччині нараховується 1200 інфікованих.

Апетит на свіжі огірки, томати й салат у більшості німців пропав ще кілька днів тому, коли небезпечний штам кишкової бактерії Ешеріхія колі виявили на іспанських огірках. Загрозлива інфекція, яка викликає хворобу з особливо тяжкими ускладненнями (аж до відмови нирок і неврологічних відхилень), продовжує поширюватися передусім на півночі Німеччини.

У понеділок у Гамбурзі навіть закрили одну з гімназій: захворіли відразу чотири школярі. Після цього вирішили провести дезинфекцію усіх класних приміщень. Загалом за лічені дні цією кишковою інфекцією по всій країні заразилися 1200 осіб. Вражає те, що йдеться передусім про жінок. Серед 14 померлих були також молоді й раніше абсолютно здорові люди.

У понеділок з Гамбурга надійшло й дещо заспокійливе повідомлення.

«Нині можна спостерігати, що кількість нових випадків захворювання відчутно зменшується. І це не тільки феномен нашої клініки. Взагалі по місту кількість випадків інфекування зменшилась», – висловив обережний оптимізм керівник клініки Гамбург Еппендорф Йорґ Дебатін.

За його словами, стабільним залишається й кількість пацієнтів, в яких проявилися особливо тяжкі ускладнення.

Нарешті ефективна терапія?

І ще одна приємна новина. Складається враження, що нова терапія, яку застосувують до тяжко хворих, справді почала приносити позитивні результати. Їх тепер лікують антитілами. Однак, за словами лікарів, однозначні висновки про ефективність цього методу можна буде зробити лише за кілька тижнів.

Водночас, говорити про стабілізацію ще зарано. Хоча люди й знають про застереження від споживання іспанських огірків, а також сирих томатів і зеленого салату, поширення інфекції остаточно зупинити ще не вдалося. Як попередив німецький міністр охорони здоров'я Даніель Бар, досі зберігаються ознаки, що джерело інфекції залишається активним і його поки що однозначно ідентифікувати не вдалося.

Тим часом, фермери зазнають величезних збитків через спалах кишкової інфекції. Оскільки німці перестали купувати огірки й томати, Нідерланди вимушені фактично зупинити експорт до сусідньої країни.

Іспанія не виключає можливості домагатися від Німеччини компенсації за завдані їй збитки. Після повідомлення про забруднені небезпеченими бактеріями іспанські огірки низка країн обмежила імпорт аграрної продукції з Іспанії.

За інформацією ЗМІ, в міністерстві сільського господарства в Мадриді заявляють, що не можна ставити країну до ганебного стовпа на підставі чуток.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG