Доступність посилання

ТОП новини

Освіта у Польщі стає популярнішою серед молоді Галичини


Польсько-український день дитини, Львів, 1 червня 2011 року
Польсько-український день дитини, Львів, 1 червня 2011 року

Львів – Сьогодні у Львові пройшов польсько-український день дитини, запроваджений три роки тому дружиною польського президента, покійною нині Марією Качинською. Близько 800 дітей із польських та українських родин провели разом Міжнародний день захисту прав дітей, спілкувались і пізнавали культуру обох сусідніх народів. Із кожним роком усе більше випускників Західної України їдуть до Польщі здобувати вищу освіту.

Дітлахи у шарфиках кольорів українського і польського державних прапорів приїхали до Львова з українських і польських шкіл Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

«Це дуже потрібні такі спільні зустрічі для кращого порозуміння між дітьми. Нам треба дбати про майбутнє держави, а не вести суперечки довкола історії», зауважила вчителька львівської школи Марія Кульматицька.У Польщі школярі бачать більше перспектив, аніж на батьківщині

Польсько-український день дитини покликаний об’єднати дітей, щоб вони пізнали історію та культуру обох сусідніх народів. Були ті, які мають польське і українське коріння, які мешкають поруч в одному галицькому містечку і навіть навчаються в одній школі. У польських родинах Західної України розмовляють і польською, і українською, бережуть свої традиції і звичаї.

У розмові 12-13-річні підлітки жваво говорили про те, що часто бувають у Польщі, що хотіли б навчатись і працювати у сусідній державі. Вчителька Мостиської школи з польською мовою навчання Олександра Головач розповіла, що їхню школу відвідують переважно діти з польських родин, інколи прикордонників, які планують навчання дітей у Польщі. Більшість цьогорічних випускників уже стала студентами польських вишів, а в Україні залишаються 10-20 відсотків.

Молодь позбавлена стереотипів і упередження

Попри те, що між певними осередками в Україні та Польщі триває гостре і кардинальне протистояння довкола історичного минулого обох народів, це не відлякує безробітних українців їхати на роботу до Польщі, а молодь – на навчання. Їм вдається налагоджувати особисті контакти по обидва боки кордону, яким би замкненим він не ставав для громадян України. За словами польського консула Анджея Дрозда, молодь це те середовище, яке не знає ніяких бар’єрів, упереджень і стереотипів, швидко вміє налагоджувати спілкування і приязнь.

Щороку до польського консульства у Львові звертається все більше молодих людей із України з проханням по студентську візу, повідомив польський дипломат. А це свідчення того, що зростає кількість осіб, які воліють здобувати освіту не в українських, а в польських університетах.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG