Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 04:47

Опереткова Україна (світова преса)


Прага – Відомі західні аналітики зауважують, що в американського керівництва є «паскудна звичка – пов’язувати репутацію і долю Америки з нікчемними іноземними рухами та їхніми лідерами» на кшталт українського, грузинського та інших. Експерти прогнозують, що в 2020-му році Україна залишиться найменш реформованою економікою Європи. Разом з тим, військові аналітики попереджають, що влада в Україні не лише скорочує армію, а й залишається єдиною державою у Європі, яка не переозброює свої збройні сили.

Відомий американський аналітик з інституту Като Тед Карпентер розмірковує на сторінках National Interest над тим, що «занадто багато керівників і лідерів громадської думки США дивляться на іноземні політичні організації через призму американських цінностей і сподівань». І це, на думку автора, часто призводить до «фарсів і конфузів», що дуже дорого коштує американським платникам податків. Нинішні події в Грузії, наприклад, Карпентер називає «насміханням над ентузіазмом американців стосовно «революції троянд». А українська Помаранчева революція виявилася нітрішки не кращою. Карпентер наголошує, що так звана «демократична коаліція» в Україні «дегенерувала, перетворившись у комічне опереткове суперництво між Ющенком і Тимошенко, що призвело до сильного розчарування суспільства в обох керівниках». Це невдоволення виборців в Україні, як звертає увагу американський аналітики, призвело до повернення «політика старої комуністичної закваски – Віктора Януковича». «І знову розрекламована американцями революція в Україні перетворилася у фарс і конфуз». Карпентер закликає американських керівників винести нарешті з цього сумного і болючого досвіду відповідні уроки і будувати свою зовнішню політику на інтересах безпеки США, «а не на ілюзіях про зарубіжні політичні рухи та режими».

Експерти австрійського консалтингового центру стратегічного планування Роланда Берґера оприлюднили на сторінка «Ді Прессе» деякі дані десятирічного прогнозу розвитку економік країн Центральної та Східної Європи. Тут наголошено, що переважна більшість країн регіону до 2020 року буде вже в Євросоюзі і розвиток їхніх економік визначатимуть інноваційні впровадження, енергозбереження, високі рівні безпеки в технологіях. Автори цього прогнозу ділять країни регіону і світу на три рівні зрілості: перший – змішаних факторів, другий – факторів ефективності, і третій – інноваційних факторів. Так от, за цим прогнозом, у 2020 році в регіоні на першому рівні залишатиметься тільки Україна, економіка якої порівняльна з такою країною третього світу як Індія. На другому рівні у 2020-му будуть у Центральній і Східній Європі – Сербія, Болгарія, Румунія, які можуть бути порівняні з такими світовими економіками як Китай, Росія, Бразилія. Польща і Хорватія, наприклад, у 2020 році будуть на переході від другого до третього рівня зрілості. І на найвищому економічному рівні зрілості, інноваційному, у цьому регіоні Європи будуть у 2020 році Чехія, Словенія, Словаччина, Угорщина та Австрія.

Московська «Нєзавісімая газета» вважає, що «Україна вирішила ще раз економити на армії» і мінімум десять років держава перебуватиме в стані «оборонного вакууму». Йдеться про те, що Президент Янукович підписав у середу ухвалений Верховною Радою закон про скорочення чисельності української армії. Експерти кажуть, що мова йде не про реформу Збройних Сил, а просто про механічне їхнє скорочення, бо влада у Києві бачить небезпеку для себе лише в «дестабілізації внутрішньої ситуації». Це може призвести до того, що Україна перетвориться в одну з найменш обороноздатних країн Європи. Експерти також наголошують, що «Україна – поки що єдина держава у Європі, яка не здійснює ніякого переозброєння своєї армії».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG