Доступність посилання

ТОП новини

ООН: поразка у війні з наркотиками


Нью-Йорк – Глобальна комісія ООН з питань політики щодо боротьби з наркотиками дійшла висновку, що світова війна з цим повсюдним лихом зазнала поразки. Опублікована в Нью-Йорку доповідь стверджує, що наслідки цієї поразки – нестримне поширення наркотиків – жахливим чином впливають на життя не лише окремих людей, а й цілих суспільств у багатьох країнах.

Автори доповіді – представницька команда, що складається з видатних державних діячів, письменників, бізнесменів, політиків. Серед них колишні президенти Мексики, Бразилії, Колумбії, Швейцарії, колишній генеральний секретар ООН Кофі Аннан, прем'єр-міністр Греції Папандреу, колишній державний секретар США Джордж Шульц.

У доповіді говориться, що упродовж десятиріччя, від 1998-го до 2008 року, світове вживання кокаїну зросло на 27 відсотків, а марихуани – на 8,5 відсотка. Отож, «політичні лідери й громадські діячі повинні мати мужність сказати публічно те, що багато хто з них визнає у приватному порядку: на жаль, докази переконливо показують, що репресивна стратегія не вирішить проблеми наркотиків, що війну з наркотиками неможливо виграти».

Доповідь рекомендує виявляти поблажливість до дрібних продавців наркотиків і радить урядам взагалі легалізувати певні види наркотиків, такі як марихуана.

Рекомендують легалізувати марихуану

Варто зауважити, що в деяких штатах Америки, наприклад, у Каліфорнії, вже легалізоване вживання марихуани як болезаспокійливих ліків, тобто саме так, як рекомендує доповідь Комісії: «...легалізувати наркотики, щоб підірвати організовану злочинність».

Серед інших рекомендацій Комісії: замість арештів та ув”язнення – лікування наркоманів, роз’яснювальні заходи, а з другого боку – посилення боротьби з наркокартелями. У доповіді говориться, що Сполучені Штати мусять змінити політику боротьби зі злочинністю, приділяючи більше уваги медичним заходам.

Проте у заяві Білого дому, опублікованій з приводу доповіді Комісії ООН, відкидається висновок щодо поразки у глобальній війні з наркотиками, а рекомендації авторів названі хибними.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG