Доступність посилання

ТОП новини

«Зелений» туризм – підмога українському селу


Донецьк – На Донбасі селяни опановують новий для себе від бізнесу – «зелений» сільський туризм. Днями на Донеччині презентували один із трьох туристичних маршрутів українськими селами, що відкриється до Євро-2012. Він пролягатиме по території Шилівської сільради і ілюструватиме історію Дикого Поля. Мальовнича Донецька глибинка так само приваблива для туристів, як і куточки Гуцульщини чи Поділля, вважають експерти.

На Сході України, на відміну від західних областей, модний нині вид «зеленого» або ж екологічного туризму тільки починають розвивати. На Донеччині перший туристичний маршрут старими українськими селами планують відкрити у Добропільському районі. Його назвуть «Від Дикого поля до Доброго поля».

«Нам є що показати. Звичайно, ще немає інфраструктури, яка потрібна. Немає ще якогось європейського комфорту. Я хочу сказати, що саме з території Шилівської сільради ми розпочали, бо це наймальовничіше місце нашого Доброго Поля. Тут зібрана історія нашого українського народу», – розповідає заступниця голови Добропільської адміністрації Тамара Бєлянкіна.

Лелеки, музеї народного побуту і степові кургани

Починається майбутній маршрут із гніздівля лелек. Мешканець села Шилівки Володимир Онипко розводить лелек багато років. Його дім завжди відкритий для гостей. За весь час із гнізда вилетіло більше сотні лелек, розповідає господар обійстя.

«111 лелек вилетіло в минулому році. І вже виглядають маленькі голови. І розселяються вони по річці Бик, у Кріворіжжі, в Лимані, і в Голівому», – розповідає чоловік.

Після лелечиного гнізда туристам пропонують відвідати народні музеї села Кам’янки, створені тамтешніми мешканцями. Зокрема, в Кам’янці зберігається колекція глиняних глечиків і ляльок-мотанок. Також добропільці планують звести імпровізовану козацьку вежу, з якої можна буде милуватись степом і курганами місць, які колись були Диким полем. Після перегляду усіх пам’яток можна зупинитись біля річки.
Добропільська прогулянка розрахована на один день, адже поки що в сільський місцевості туристам ніде зупинитись.

Селяни не використовують весь потенціал бізнесу

Подібних мальовничих місць на Донеччині безліч, і вони дуже привабливі для городян, говорить голова «Спілки сприяння і розвитку сільського зеленого туризму в Україні» Володимир Васильєв. Втім, поки що селяни не до кінця усвідомлюють потенціал для розвитку такого бізнесу.

«Наше населення сьогодні менше володіє інформацією про свої можливості. Щоб можна було заробляти гроші, не треба чекати державного бюджету, слід чекати туриста, який прийде з грошима і за те, що в підзорну трубу на лелек дивився, заплатить. І купить кольорову фотографію. А ще йому склянку молочка парного, ще меду і десяток яєць. Так у туриста гаманець і порожній буде», – каже Володимир Васильєв.

За підрахунками експерта, у середньому один турист допоможе створити приблизно десять нових робочих місць.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG