Доступність посилання

ТОП новини

Янукович не Мойсей


Найновіші опитування, які цими днями оприлюднив Центр Разумкова, вказують, що більшість українців не задоволені своїми лідерами та напрямком, в якому просувається держава. Більшість не підтримує діяльність президента, прем’єра, віце-прем’єра, спікера парламенту та й навіть головного опозиціонера країни Юлію Тимошенко.

«Є правда, є кривда, а є статистика. Є покращення життя, в економічному сенсі, є прориви на міжнародних теренах. А те, що є певні труднощі, вони завжди є, тому що йдуть реформи. Так, важко! Але хто казав, що буде легко? Мойсей 40 років водив пустелею. Перехідний період – це найважче». Так на результати опитування відреагував колишній комуніст та нинішній регіонал, член Вищої ради юстиції, народний депутат Валерій Бондик.

Звичайно реформи річ непроста. З реформами часто-густо спочатку стає гірше, щоб пізніше стало краще. Але стати краще має… однак щось в Україні краще не стає попри гучно проголошені реформи та безкінечне терпіння українців.

Реформами нібито займалися і займаються усі президенти. За цих майже 20років Президент Янукович вже четвертий, хто береться за реформи. 20 літ – це половина тих сорока років, про які згадує пан Бондик, під час яких Мойсей водив іудеїв пустелею.

Якщо взяти порівняння пана Бондика, що реформи – це водіння українського народу пустелею, тоді виходить, що найновіший український Мойсей – це Віктор Янукович.

Мойсей, однак, щось своєму народові все ж таки давав протягом років блукання.

Кинувши палицю в річку Мару, він зробив її гірку воду смачною, і спраглий народ мав, що пити. Коли народ був голодний, з неба випала манна небесна. Коли не було води, ударом Мойсеєвої палиці зі скелі потекло джерело. І головне, протягом усіх блукань і поневірянь іудеїв їх скріпляв і вів закон, який Мойсей приніс з гори Синай – 10 Заповідей Божих.

Так Україна і українці блукають, шукають дороги до себе. Однак їх ніхто не веде. Є президенти, є прем’єри, але немає лідерів. Мойсей довів свій народ до мети, хоча сам не мав права увійти в землю обітовану, бо не послухав Господа і не виконав усі його накази. Мойсей також не переписував основний закон під себе, як це спритно зробила Партія регіонів з благословення Віктора Януковича.

Побачивши Ізраїль з високої гори, Мойсей помер на чужині. Полон іудеїв закінчився волею та свободою. Український полон триває, і слова Лесі Українки написані 107 років тому ще далі не мають відповіді: «Коли скінчиться той полон великий, що нас зайняв в землі обітованій? І доки рідний край Єгиптом буде?»
  • Зображення 16x9

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001–2007 роках заступник директора Української редакції. 2007–2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

XS
SM
MD
LG