Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко погодився здати аналізи


Генеральна прокуратура не закриватиме справу про отруєння екс-Президента Віктора Ющенка, оскільки він погодився здати додаткові аналізи.

Про це сьогодні в інтерв’ю журналістам в Києві заявив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

«До мене звернувся екс-Президент Ющенко декілька днів назад, написав звернення, в якому сказав, що він готовий піти на ту додаткову експертизу, що перед ним ставить слідство. Тепер будемо відпрацьовувати всю цю експертизу», – сказав Генпрокурор.

Разом із тим, відповідаючи на запитання, чи пояснив Ющенко причини своєї відмови раніше проходити цю експертизу, Генпрокурор зауважив, що згода на експертизу мала форму письмового звернення, тому пояснень в ній немає.

На початку вересня 2004 року під час президентської кампанії Ющенко відчув погіршення здоров`я і був відправлений до Австрії, де в одній із приватних клінік заявили, що в його організмі міститься діоксин.

За версією слідства, Ющенко був отруєний 5 вересня 2004 року на дачі тодішнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка. З червня 2008 року і до зміни влади Генпрокуратура не раз відзначала, що факт навмисного отруєння Ющенка повністю доведено.

7 листопада 2010 року новий Генеральний прокурор Віктор Пшонка підтвердив намір провести додатковий аналіз крові Ющенка в рамках розслідування справи про його отруєння.

14 квітня Ющенко заявив, що готовий здати повторний аналіз крові, якщо Генеральна прокуратура надасть правові висновки, що при проведенні минулої міжнародної експертизи були виявлені якісь порушення.
XS
SM
MD
LG