Доступність посилання

ТОП новини

У Сомалі підтвердили ліквідацію чільного терориста


Урядовці Сомалі заявили в суботу, що аналізи ДНК підтвердили загибель Фазула Абдалли Мохаммеда, якого вважають можливим організатором терористичних актів 1998 року проти посольств США у Східній Африці.

Його загибель у столиці Сомалі Могадішу раніше цього тижня підтвердили також урядовці в Кенії, громадянином якої він був.

Фазула Абдаллу Мохаммеда розшукували Сполучені Штати за вибухи в посольствах США в столицях Кенії і Танзанії 7 серпня 1998 року, в яких загинули 224 людини. Переважна більшість загиблих були кенійці, американців загинуло 12.

Його також вважали за лідера терористичної мережі «Аль-Каїда» у Східній Африці і одного з чільних діячів сомалійського ісламістського руху «Аш-Шабаб», який контролює значну частину Сомалі і воює з владою країни за розширення свого контролю.

Державний секретар США Гілларі Клінтон у суботу, перебуваючи в Танзанії, привітала повідомлення про загибель Фазула Абдалли Мохаммеда й заявила, що це «справедливий кінець терориста, який приніс стільки смертей і болю так багатьом невинним людям у Найробі й Дар-ес-Саламі й деінде».

Це вже третій потужний удар по «Аль-Каїді» протягом останніх півтора місяця після ліквідації лідера мережі Усами бін Ладена на початку травня і загибелі, як повідомляють, іще одного чільника організації Ільяса Кашмірі з Пакистану, якого вважають відповідальними за напади в індійському Мумбаї 2008 року.
XS
SM
MD
LG