Доступність посилання

ТОП новини

Російська громада Львова відстоює російськомовну школу


(ілюстраційне фото)

Львів – У Львові батьки та вчителі відстоюють російськомовну школу № 35. Міська влада планує закрити цей навчальний заклад на капітальний ремонт. Але працівники школи і громадські активісти Львова заявляють, що повноцінну російськомовну школу хочуть ліквідувати. Чи є підстави для таких сумнівів?

Російськомовна школа № 35 розташована у самісінькому центрі Львова, у приміщенні, яке належить до пам’яток архітектури XVIII століття. На думку освітнього колективу, у будівлі потрібно лише відремонтувати дах і перенести котельню з підвального приміщення.

Однак міська влада Львова планує зробити капітальний ремонт приміщення школи. У бюджеті на цей рік передбачені майже 300 тисяч гривень для початкових робіт.

Через місяць виготовлять проектно-кошторисну документацію, пообіцяв керівник управління освіти Львівської міськради Володимир Огура, і одразу оголосять тендер. Будівля школи потребує великих вкладень, переконані у мерії.

Педагогічний колектив переконаний, що школу ліквідують

Тим часом педагогічний колектив вважає, що під приводом капітального ремонту міська влада ліквідує школу, перетворить її на українськомовну. А за словами голови асоціації культури та освіти «Русский дом» Тетяни Швецової, приміщення школи хочуть просто передати у приватні руки.

Два роки тому мерія намагалась закрити цей освітній заклад, який, мовляв, відвідувало небагато школярів. Тоді колектив і батьки відстояли школу.

Нині цей навчальний заклад відвідує 179 учнів. «Ми просили у посадовців вільні місця у школі заповнити позашкільною роботою чи створити російськомовний садочок. Але почали говорити про капремонт на кілька років», зазначила Тетяна Швецова.

Влада каже, що все робиться для розвитку школи

Керівник управління освіти міської ради Володимир Огура наголосив: злиття, реорганізації або інших дій щодо середньої школи № 35 ніхто не допустить, і мова йде лише про розвиток цієї установи.

Чиновник не дав чіткої відповіді, де зустрінуть 1 вересня учні та вчителі: чи вони навчатимуться у приміщенні 35-ї школи, чи їх переведуть у другу зміну навчання в інший навчальний заклад.

Тим часом батьки і колектив школи виступають проти того, щоб навчання проводилось у другу зміну і в іншому приміщенні.

У Львові є п’ять шкіл із російською мовою навчання, а також класи з поглибленим вивченням російської. Російська громада у місті налічує 65 тисяч осіб.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG