Доступність посилання

ТОП новини

«Лабіринт» віртуозів. Молоді й дуже талановиті


Ансамбль «Лабіринт»
Ансамбль «Лабіринт»

Київ – Ансамбль «Лабіринт» довів, що саунд-трек «Піратів Карибського моря» мав бути записаний за допомогою домри. Такий висновок зробили учасники гала-концерту квартету народних інструментів, що з успіхом пройшов у великій залі Національної музичної академії України.

Яким ще способом можна краще пропагувати народні інструменти, як не віртуозно та емоційно виконуючи на них шедеври світової класики?! Такий шлях просування українського мистецтва успішно торують учасники інструментального ансамблю «Лабіринт».

За 5 років своєї колективної творчості у складі «Лабіринту» молоді та талановиті хлопці – Євген Діденко( перша домра), Андрій Кузь (друга домра), Євген Грибан (баян), Сергій Нефедов (балалайка, контрабас) – вже стали лауреатами шести всеукраїнських і міжнародних конкурсів, зокрема, володарями чотирьох Гран-прі. Кожен із молодих виконавців вражає віртуозним володінням інструментом і неповторною експериментальною технікою гри.

Хлопці не просто грають, а немов переповідають історії. Інструменти у їхніх руках плачуть і сміються, мріють і зваблюють, інтригують і закликають до боротьби. За манерою гри кожного музиканта яскраво проступає його характер, його темперамент та відчуття світу. Та найбільшою перемогою «Лабіринту», його найбільшим творчим здобутком – є уміння зливати чотири різні «я» в звучання єдиного ансамблю. Хлопцям вдалося вибудувати таку унікальну атмосферу спілкування, коли переваги кожного члена ансамблю підсилюють та доповнюють майстерність інших музикантів. Як зауважив на концерті завідувач кафедри народних інструментів Національної музичної академії України Микола Давидов, «це той випадок, коли кожен музикант є віртуозом, але разом вони звучать ще яскравіше, аніж якби грали сольно».

Гала-концерт у Київській консерваторії

Велика зала Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського бурхливими оплесками, квітами та вигуками «браво» супроводжувала кожну композицію, яку виконував «Лабіринт» на своєму гала-концерті.

У програмі музичного вечора звучала музика, яка за словами викладачів Національної музичної академії, найбільше відображає внутрішній стан їхніх колишніх вихованців та напрямки творчих пошуків. «Лабіринт» віртуозно охопив музичний діапазон від коломийки до Баха.

Як йшлося у передмові до концерту – «Твори Йоганна Себастьяна Баха звучатимуть поряд з Гленном Міллером, а музичні шедеври Астора П'яццолли вплітатимуться у мелодії Євгена Дербенка та Дмитра Загороднього».

Особливе захоплення викликало виконання «бахівських мотивів» у транскрипції Дмитра Загороднього – «Цитуючи Баха». Завершив «Лабіринт» свій концерт музикою з фільму «Пірати Карибського моря». Як виявилося, домра дуже підходить за темпераментом Джеку Горобцю.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG