Доступність посилання

ТОП новини

Десятинна церква: науковці і церква сперечаються (огляд преси)


Київ – Порушення кримінальної справи проти екс-президента Леоніда Кучми дало шанс для очищення суспільства, переконує газета «День». Однак, як стверджує видання, Кучма і його оточення із самого початку робили все, щоб розвалити цю справу. Були включені величезні ресурси задля створення в суспільстві думки про невинуватість Кучми. Апогей атаки на головного свідка у справі Гонгадзе настав учора, коли адвокатам колишнього президента вдалося поновити справу проти колишнього майора держохорони Мельниченка. Про наслідки цього рішення «День» прогнозує в статті «Під шепіт судді…»

Податковий кодекс, який запрацював із 1 січня, вже негативно вплинув на економіку країни, стверджує газета «Голос України». Норми нового податкового законодавства хоч і наповнюють бюджет країни, але заважають підприємствам нормально розвиватися. І це стосується не лише підприємств приватної форми власності, а й державних, переконує парламентська газета.
Скоро майже 10 тисяч засуджених опиняться на волі. Це передбачено законом про амністію, який буде ухвалений до 20-річчя Незалежності України. Чим зайнятися людям, які опиняться на волі? Чи всі зможуть адаптуватися? Про це пише кореспондент «Голосу України» у статті «Куди піти після амністії?».

Запаси бензину на складах українських нафтопереробних заводів знизилися до критичних показників за всю історію України. Про причини розповідають «Економічні відомості» у матеріалі «Бензину залишилось мало».


Зараз, як ніколи актуально стоїть питання про збереження останків першого в Київській Русі кам’яного храму – Десятинної церкви. Тут стикаються інтереси археології, охорони пам’яток, науки і церкви. Остання, як пише газета «Вечірній Київ», сповнена рішучості побудувати новий храм на місці історичного фундаменту Десятинної церкви. Наука ж стверджує, що робити цього не можна. Тим часом поряд із останками фундаменту з’явилася каплиця, організувався монастир, незрозуміло хто і для чого привіз і встановив вагончики. Кілька поглядів на проблему столична «Вечірка» пропонує у матеріалі «Стикнулися інтереси науки і церкви».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG