Доступність посилання

ТОП новини

Як адекватно замінити здоровий ефект червоного вина? (Світова преса про науку і технології)


Прага – Археологи знайшли в Криму найстародавніші сліди сучасного європейця і дивуються з того, що він прийшов сюди «з російських рівнин». Як вашому серцю отримувати щодня захисні компоненти, що є в червоному вині, не вдаючись щодня до ритуалу із склянкою з підступним напоєм? Вчені кажуть, що є така можливість. Бійтеся зручної подушки і теплої подушки, бо вона може кишіти підступними та небезпечними для здоров’я істотами. Магнітне поле Землі може бути базовим для орієнтації людини через чутливі гени.

У Криму, як звертає увагу чеська «Днес», археологи знайшли найдревніші сліди сучасної людини в Європі. В урочищі українського гірського Криму Буран-Кая досліджено стоянку людей, вік якої близько 32 тисяч років. Окрім кісток тварин, археологи виявили тут і кістки тогочасного європейця, які також були складовою частиною тогочасного похоронного ритуалу. Окрім великої кількості кісток тварин, археологи виявили тут близько 200 фрагментів людських кісток. Стоянку в Буран-Кая відносять до так званої ґраветтської культури, яка існувала від 28 до 21 тисячі років до нашої доби і була поширена по всій Європі. Вчені вважають, що знахідка в Криму належить до найстаріших слідів ґраветтської культури. За словвами вчених, знахідки в Криму також підтверджують, що «сучасна людина прийшла в Крим з півночі, з російських рівнин, а не з Близького Сходу через Балкани, як дотепер вважали».

Як уникнути спокуси щоденного вживання склянки червоного вина і разом з тим отримувати всі ті захисні для серця компоненти, які є у цьому підступному напої? Вчені кажуть, що незабаром така можливість з’явиться. Про це повідомляє британський New Scientist. Йдеться про виявлення науковцями Колумбійського університету США під керівництвом Скотта Снайдера можливостей синтезувати хімічні речовини на основі ресвератролу, молекули якого дають вину такі цінні властивості, корисні для вашого серця. Ця хімічна сполука має потенціал для боротьби з багатьма хворобами, навіть із раком. Але ресвератрол надзвичайно нестійкий, і це утруднює отримання з нього нових корисних хімічних сполук. Скотт Снайдер знайшов з групою вчених обхідні шляхи: вони синтезують поліфенольні сполуки зі складових, що нагадують ресвератрол, але лише незначно відрізняються від нього. Ця різниця полегшує синтез багатьох поліфенолів, включно з ватиканолом C, який, як відомо, має здатність вбивати ракові клітини. Снайдер каже, що «ми відкрили цілу скриню скарбів природи, фактично – книгу рецептів створення цілої родини ресвератролів».

Кожен з нас намагається зробити подушку зручним притулком нашої голови в кінці втомливого і часто остогидлого дня. Але британські вчені попереджають, як наголошує лондонська «Таймз», що подушка є також пристанищем безлічі кліщів, алергенів і небезпечних для вашого здоров’я мікробів. Така подушка може завдати вашому станові підступних ударів. У дослідженні вчених стверджується, що після двох років використання подушки понад третину її ваги можуть складати живі і мертві кліщі, їхні екскременти, а також бактерії. При цьому алергікам радять використовувати синтетичні подушки, а не ті, що з пір’я чи пуху. Один із шляхів – заміна старих подушок у лікарнях на їхні антибактеріальні різновиди з герметичним захистом від кліщів. «Люди одягають на подушки напірники, чисті, пахучі, але ж усередині загорнуте щось брудне», – каже доктор Артур Такер. Відбілювання і мийні засоби вбивають кліщів хіба що при пранні за температури понад 60 градусів. Кліщі також гинуть від сухості, і тривале просушування подушок на сонці корисне. Можна також виморожувати подушки в холодильнику протягом доби. Більшість виробників рекомендують прати подушки хоча б раз на півроку. Але краще частіше міняти подушки, або ж спати без них.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG