Доступність посилання

ТОП новини

Глава УГКЦ готовий до діалогу з Московським патріархом


Глава УГКЦ Святослав
Глава УГКЦ Святослав

Київ – Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) готовий сприяти зустрічі Папи Римського Бенедикта XVІ і патріарха московського і всієї Русі Кирила. Також предстоятель греко-католиків заявив, що сам готовий до зустрічі з патріархом Російської православної церкви. Між тим, в українській православній церкві Московського патріархату вважають, що православні і католики можуть налагоджувати діалог без посередників, а їхня зустріч із греко-католиками – не на часі.

«Ми готові не тільки організувати зустріч, а й самі зустрічатися з патріархом Кирилом, тому що ми є помісною церквою, церквою свого права, яка може бути посередником, щоб інші церкви, які між собою розсварені, помирилися», – сказав Святослав.

Також глава греко-католицької церкви зазначив, що УГКЦ готова до налагодження діалогу між православними та католиками та розраховує на співпрацю з православними церквами в Україні.

У Римсько-католицькій церкві вітають ініціативу греко-католицького предстоятеля. Католики давно готові до діалогу з Російською Православною Церквою.

«Якщо новий глава [УГКЦ] бачить якісь свої можливості в цьому, то ми це вітаємо. Як блаженний Іван Павло ІІ, так і Бенедикт XVI відкритий на діалогу і давно вже прагне зустрітися не тільки з головою російського православ’я, а з іншими патріархами також. Це, я думаю, питання до глави Російської Православної Церкви», – каже в коментарі Радіо Свобода голова Комісії у справах засобів масової інформації Конференції єпископів РКЦ в Україні, єпископ Віталій Скомаровський.

Православні вважають, що посередники зайві

Між тим, речник Української православної церкви Московського патріархату Василь Анісімов в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що діалог між Москвою і Римом не потребує посередників.

«Російська православна церква має прямі і безпосередні контакти з апостольською столицею. Так, нещодавно апостольський нунцій відвідав патріарха. Тому я не думаю, що хтось тут сильно потребує посередників», – вважає Василь Анісімов.

Що ж до діалогу між українськими православними та греко-католиками, то, за словами Анісімова, насамперед потрібно зрозуміти його мету.

«Греко-католицька церква зазвичай ініціює ті діалоги, які дратують православну церкву в Україні. Інакше в неї не виходило якось діалог налагоджувати. А насамперед вони мають дати оцінку захопленню православних храмів у Галичині. Це такий цвях у наших відносинах, який вони, схоже, не надто намагаються виймати», – зазначає речник УПЦ МП.

Патріарший титул як заручник «діалогу»

За словами релігієзнавця Віктора Єленського, Московська патріархія намагається вести діалог із Римською курією щодо українських греко-католиків без їхньої участі.

«Від 1980-их років вона веде цей діалог без участі української греко-католицької церкви. І про це священноначаліє УГКЦ неодноразово говорило. Поки я не бачу знаків, які б свідчили про зміну позиції Московської патріархії в цьому питанні», – зазначає експерт.

На думку Віктора Єленського, насамперед через небажання погіршувати відносини з Москвою у Ватикані не визнають за главою Української греко-католицької церкви патріаршого титулу.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG