Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 03:55

Україна вподобала монгольські надра


Президент Монголії Цахіаґійн Елбеґдорж із дружиною під час візиту до Львова

Київ – Сьогодні у Києві має відбутися зустріч президента Монголії Цахіаґійна Елбеґдоржа з президентом України Віктором Януковичем та українськими урядовцями. У межах візиту планують підписання спільної заяви України та Монголії про розвиток партнерських відносин.

Візит монгольського президента до України розпочався з відвідин Львова, де 1988 року він закінчив військово-політичне училище, здобувши освіту військового журналіста.

Згідно з заявою монгольського МЗС, в Улан-Баторі розглядають Україну як потенційного партнера у налагодженні співпраці в таких галузях як геологічна розвідка корисних копалин, енергетика та машинобудування, сільське господарство, освіта та наука. Монголія зацікавлена в поставках української гірничорудної та автомобільної техніки.

«Монголія надто багата на корисні копалини, – каже завідувач кафедри регіональних систем Дипломатичної академії при МЗС України Сергій Шергін. – Ще за часів СРСР там у рамках Ради економічної взаємодопомоги існував комбінат Ерденет. Уряд Монголії намагається проводити політику диверсифікації основних джерел постачання фінансів та технологій. Щодо візиту, то ми хотіли б дещо будувати в Монголії та брати участь у розробці корисних копалин».

Освітня галузь – у перспективі

Колишній посол України в Китаї та за сумісництвом у Монголії Ігор Литвин зазначає, що найцікавішою для української металургії корисною копалиною є плавиковий шпат.

«У нас там здебільшого були інтереси пов’язані із однією речовиною – це плавиковий шпат. Але ми не в змозі були забезпечити нашу там присутність безпосередню, бо не вистачало для цього ресурсів. Ми отримували цю речовину від спільних російсько-монгольських підприємств. Наблизитися до того, щоб напряму співпрацювали в цій галузі, нам навряд чи вдасться», – вважає дипломат.

На думку Ігоря Литвина, в силу низки причин економічна співпраця між Києвом та Улан-Батором не має великих перспектив.

Експерти підкреслюють, що для Монголії, президента та багатьох вико посадовців, які здобули освіту в колишньому Радянському Союзі, українські вищі навчальні заклади досі залишаються привабливими.

Сьогодні також мають відбутися зустрічі Цахіаґійна Елбеґдоржа із Прем’єр-міністром Миколою Азаровим та першим віце-прем’єром Андрієм Клюєвим. Крім того, Президенти України та Монголії мають намір взяти участь в роботі українсько-монгольського бізнес-форуму. Глава монгольської держави також має відвідати авіаційне підприємство імені Антонова.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG