Доступність посилання

ТОП новини
23 квітня 2021, Київ 18:40

У Міжнародного валютного фонду новий керівник


Крістін Лаґард

Нью-Йорк – Крістін Лаґард, яка досі була міністром фінансів Франції, на початку липня стане директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду на 5-річний термін. Її обрали у Вашингтоні на засіданні Виконавчої ради у штаб-квартирі МВФ. Зауважимо, що Крістін Лаґард – перша жінка, яка відтак очолить цю світову організацію, що об’єднує 187 країн-членів.

Крістін Лаґард – елегантна і струнка у свої 55 років – має репутацію досвідченого менеджера. До 2005-го року вона очолювала у Чікаго адвокатську фірму «Бейкер і МакКензі». Її обрали директором-розпорядником МВФ після відставки Домініка Стросс-Кана, замішаного у кримінальному скандалі. Чільна функція МВФ – надавати позики фінансово нужденним країнам.

Прихильники кандидатури Лаґард стверджували, що Міжнародним валютним фондом, за традицією, повинен керувати європеєць, тим більше, що Греція, Ірландія і Португалія є найбільшими боржниками Фонду. Кандидатуру Лаґард підтримав Тімоті Ґайтнер, міністр фінансів США, який високо оцінив її «винятковий талант і широкий досвід, що допоможе керувати організацією у наш час, критично важливий для глобальної економіки».

Даючи інтерв’ю американському телебаченню, Крістін Лаґард, зокрема, сказала: «Я гадаю, що ми переживаємо важкий час. Ми сягнули дна і отримуємо (щодо цього) чимало невеликих сигналів з усіх кінців планети. Ми мали конференцію на минулому тижні і всі погодилися, що ситуація стабілізувалася. Коли все зміниться на краще – передбачити важко, але головне те, що гірше не буде. Наша справа – працювати й працювати над поліпшенням».

Різноголосся у МВФ

Ґайтнер підкреслив, що Ла,ард має підтримку широкого загалу країн-членів МВФ. Повідомляють, що Сполучені Штати мають намір висунути Дейвіда Ліптона, дорадника Білого дому, на роль заступника директора МВФ. За Лаґард у Виконавчій раді МВФ віддали свої голоси не лише Сполучені Штати з Європою, а й Китай, Росія, Бразилія та Індія.

Аналітики вважають, що обрання Лаґард може викликати протести з боку низки країн, що розвиваються. Вони виступають проти усталеної протягом 64 років традиції, за якою на чолі МВФ завжди стояв європеєць, а директором Світового банку – рідного брата МВФ, так би мовити – завжди був американець. Справа у тому, що, крім Лаґард, на директорську посаду претендував Агустін Карстенс, директор Центробанку Мексики. Його, одначе, майже ніхто не підтримав.

Країни, що розвиваються, вже висунули вимогу до новообраного директора-розпорядника МВФ надавати їм більше впливу на рішення організації. Це мало б віддзеркалювати зростаючий вплив цих країн на світову економіку.

На думку оглядачів, Лаґард продовжуватиме політику попереднього керівництва, отож на позики для України зміна керманичів навряд чи вплине.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG