Доступність посилання

ТОП новини

Росія сфальсифікувала причини Смоленської катастрофи – партія Качинського


Російська влада сфальсифікувала результати причин Смоленської авіакатастрофи, яка 10 квітня 2010 року забрала життя 96 польських громадян, у тому числі президента Польщі Леха Качинського – так твердить представник опозиційної партії Польщі «Право і справедливість» Антоній Мацеревич, який очолює спеціально створену для розслідування причин трагедії групу депутатів у польському Сеймі.

Депутат, презентуючи на прес-конференції у Варшаві так звану «Білу книгу Смоленської трагедії», заявив, що російська влада з перших хвилин після катастрофи розпочала активну дезінформаційну кампанію, а пізніше «активно фальсифікувала матеріали розслідування».

Зокрема, за словами Антонія Мацеревича, російська прокуратура анулювала перші свідчення диспетчерів Смоленського аередрому, знищила записи їхньої роботи у день катастрофи та інші докази у справі, серед яких він назвав уламки літака.

Антоній Мацеревич наголосив, що влада Польщі серед інших документів досі не має оригіналу «чорних скриньок» Ту-154 та протоколів розтину жертв катастрофи.

27 червня польська урядова комісія передала кінцевий рапорт причин Смоленської авіакатастрофи прем'єр-міністрові Польщі Дональду Тускові, який після ознайомлення з документом та перекладом його англійською і російською мовами визначить терміни його публікації.

Польська влада спочатку планувала підготувати спільний з росіянами звіт про причини Смоленської катастрофи, але Міждержавний авіаційний комітет СНД, який розслідував обставини катастрофи, у січні оприлюднив власну версію причин трагедії.

МАК оголосив тоді, що дійшов висновку: безпосередньою причиною трагедії стало рішення екіпажу літака не йти на запасний аеродром за поганих метеорологічних умов, а системною причиною – недоліки в підготовці екіпажу і організації польоту з польського боку.

Серед прихильників популістської партії «Право і справедливість», до якої належав загиблий Лех Качинський, поширені «теорії змови» про те, нібито Росія якимсь чином «влаштувала» ту катастрофу і відтак «намагається приховати сліди».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG