Доступність посилання

ТОП новини

Український суд заарештував у Тимошенко майна на півтора мільйона євро (світова преса)


Прага – Впливові світові видання багато пишуть про європейський вибір України, її просування на шляху до укладення Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС. Чимало аналітиків на Заході попереджають у зв’язку з цим, що при наявності відступу від демократії в Україні, переслідування лідерів опозиції з боку Президента Януковича, Європі варто було б не поспішати з укладенням нової угоди з Києвом, а змусити нинішню українську владу до визнання європейських цінностей. Хоча керівництво Польщі запевняє, що Президент Янукович ближчий до європейських стандартів, аніж 10 років тому. Газети також коментують накладення українським судом арешту на майно Юлії Тимошенко і прогнозують, що судовий процес над нею може бути досить тривалим. Західні впливові видання продовжують висвітлювати великий інтерес у світі до боксерського поєдинку цієї суботи у Гамбурзі між українцем Володимиром Кличком та англійцем Девідом Хеєм і при цьому прихильники англійця радять, як побити остогидлого їм Кличка.

На сторінках американського видання Project Syndicate з’явилася велика стаття радника Юлії Тимошенко, науковця Університету Джонза Гопкінса у Вашингтоні Тараса Кузя та аналітика з американської приватної дослідницької організації RAND Corporation Стівена Леррабі. Автори радять ЄС «не укладати з Україною глибокої і всеохоплюючої угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі доти, поки Президент Янукович не стане справжнім прихильником європейських цінностей» та припинить будь-які переслідування одного з лідерів української опозиції Юлії Тимошенко з її соратниками.

Хоча чимало політиків та експертів на Заході побоюються, що відштовхування України Януковича від зближення з ЄС в умовах шаленого тиску на Київ з боку Росії означало б крах зовнішньої політики Брюсселя в цілому регіоні. Про це кажуть експерти у статті Джеймса Марсона в американському тижневику «Тайм». Експерти також наголошують тут, що справа не лише у Тимошенко, бо «вибіркове правосуддя, корупція широко розповсюджені і пов’язані не лише з однією партією чи окремою політичною постаттю в Україні». Тому, на їхню думку, ЄС має думати тут про довготривалу перспективу.

Чеська «Лідове новіни» інформує, що «український суд заарештував майно колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко і банківські кошти на суму в півтора мільйона євро (35 мільйонів корун)». Про це сказав журналістам адвокат Тимошенко Сергій Власенко. Одному з лідерів української опозиції суд висунув звинувачення у перевищені повноважень прем’єра і завдання шкоди Україні під час підписання газовою угоди з Росією. Суд над Тимошенко може тривати декілька місяців, резюмує чеське видання і додає, що прихильники Тимошенко подали скаргу до Європейського суду з прав людини, бо вважають судове переслідування лідера партії «Батьківщина» з боку влади Януковича політично мотивованим.

Хоча московська «Комерсант», інформуючи про арешт майна Тимошенко судом в Києві, наголошує, що лідер партії «Батьківщина» нібито майже немає майна у своїй власності, «не має вкладів на банківських рахунках і не володіє цінними паперами»… Однак, згідно із заявою адвоката Тимошенко пана Власенко, його підзахисній загрожує ув’язнення терміном у 10 років. Німецькі експерти, між іншим, пояснили газеті, що ЄС буде важко домовитися з Києвом з приводу Тимошенко, бо у тієї «не зовсім «чиста» репутація на Заході», та й поки що рано говорити про результати цієї справи та її вплив на українсько-європейські стосунки.

Лондонська «Ґардіан», пророкуючи перемогу своєму боксерові Девіду Хею в суботньому поєдинкові в німецькому Гамбурзі проти українця Володимира Кличка, вмістила фоторепортаж з моментами головних поразок Володимира на професійному рингу. Всього їх було 3 та 55 перемог (49 нокаутом). Британська газета радить Хею битися з Кличком так, як це робили Росс П’юрітт, Коррі Сандерс та Лаймон Брюстер, котрим колись вдалося тричі покласти Володимира Кличка на ринг. Разом з тим, газета публікує думки експертів, котрі вважають єдиною перевагою Хея над Володимиром його швидкість та відстань, бо джеб Кличка є найкращим серед боксерів професіоналів у світ
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG