Доступність посилання

ТОП новини

Депутати Бундестагу отримуватимуть майже на 600 євро більше


Загальний вигляд залу пленарних засідань у Бундестазі
Загальний вигляд залу пленарних засідань у Бундестазі

Німеччина – Німецькі депутати підвищують собі зарплату. Впродовж наступних двох років їхній заробіток зросте на 600 євро. Про це повідомляє відразу ціла низка інформаційних агентств з посиланням на поінформані кола. За даними преси, християнські партії, ліберали й соціал-демократи начебто погодилися з таким підвищенням. «Зелені» ще не визначилися. Ліва партія, як і в минули роки, виступає проти.

Депутатам німецького Бундестагу нема чого скаржитися – щомісяця вони отримують 7668 євро. Наступного року ця сума має зрости майже на 300 євро, 2013-го – ще раз на стільки ж.

Представники Лівої партії вже встигли відреагувати на такі повідомлення в німецькій пресі. На їхню думку, двічі підвищувати зарплату майже на чотири відсотки – це вже «занадто». Такі дії, заявляють критики, важко буде пояснити виборцям.

Це вже не перший раз, коли в Німеччині спалахує дискусія навколо підвищення зарплати для депутатів. Це не в останню чергу пов’язане із системою її нарахування.

«Не можна говорити про підвищення зарплат для депутатів. Ми виконуємо закон про депутатів, який передбачає, що зарплати народних обранців прив’язані до зарплат обербургомістрів і федеральних суддів. Оскільки обербургомістри й федеральні судді стали отримувати більше, то мають автоматично зрости й зарплати депутатів», – дипломатично пояснив колишній заступник голови фракції соціал-демократів у Бундестазі Людвіґ Штіґлер.

Закиди в самообслуговуванні

Але цілком автоматично депутатські зарплати в Німеччині не зростають. Щоразу парламентарі повинні самі проголосувати за таке підвищення.

Голова Лівої партії Клаус Ернст закликає народних обранців не влаштовувати «самообслуговування» й вимагає прив’язати зарплати до звичайних пенсій.

Цього й наступного року пенсії в Німеччині зростуть лише на один відсоток. Якщо ж пенсії не зростають, то й депутатські заробітки мають залишатися на колишньому рівні, вважає лівий політик.

Все вирішить незалежна комісія

Якщо ж говорити про пенсії німецьких депутатів, то й тут їм доводиться постійно вислуховувати критику на свою адресу: мовляв, вони користуються досить щедрими привілеями.

Щоб ліквідувати підстави для такої критики, незабаром планується реформувати систему пенсійного забезпечення депутатів. Для цього буде скликано незалежну комісію, яка й визначить головні принципи майбутніх перетворень.

Тим часом водночас із депутатськими зарплатами планується збільшити й суму, передбачену для відшкодування витрат на передвиборну кампанію політичних партій, що представлені в Бундестазі. Якщо раніше з цією метою виділялося 133 мільйони євро, то тепер ітиметься про 141 мільйон. Ця верхня межа державного фінансування політичних партій не змінювалася впродовж останніх 9 років.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG