Доступність посилання

ТОП новини

Суд над Луценком перенесли, Макаренка звільнили, Діденка залишили за ґратами


Юрій Луценко
Апеляційний суд Києва звільнив з-під варти колишнього голову Державної митної служби Анатолія Макаренка та колишнього начальника відділу Київської регіональної митниці Тараса Шепітька.

Таким чином, суд задовольнив клопотання захисту Макаренка та Шепітька щодо зміни їм запобіжного заходу зі взяття під варту на інший.

Анатолій Макаренко

Анатолія Макаренка та Тараса Шепітька звільнили з-під варти одразу після оголошення суддею рішення суду. Водночас суд заборонив звільненим залишати територію України.

Суд мотивував своє рішення позитивними характеристиками щодо них, клопотанням поважних осіб щодо їхнього звільнення, поганим станом здоров’я Анатолія Макаренка і наявністю у Тараса Шепітька неповнолітніх дітей.

Колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка та колишнього голову Державної митної служби Анатолія Макаренка звинувачують у нібито неправомірному митному оформленні природного газу. У цій справі, крім Діденка і Макаренка, звинувачення висунули й іншим посадовцям, які працювали з ними: Тарасу Шепітьку, Сергію Гарячому, Олександру Конєву та Олегу Борділовському.

Суд переніс розгляд справи Луценка на 11 липня

Печерський районний суд Києва переніс розгляд справи колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на 11 липня. Відповідне рішення суду озвучив головуючий суддя Сергій Вовк.

Таким чином, суд підтримав клопотання захисту водія колишнього міністра – підсудного Леоніда Приступлюка.

Суд також вирішив, що застосування силового приведення до Приступлюка та зміна йому запобіжного заходу є передчасними.

Сьогодні під час засідання суду захист повідомив, що Леонід Приступлюк занедужав і перебуває на лікуванні.

Тимошенко прибула на засідання у справі Луценка

Колишній Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко прибула до Печерського районного суду Києва, де нині триває засідання у справі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

«Політичні репресії стали ознакою цього режиму. Але щодо Юрія Луценка, то, на мою думку, тут заслуговує на увагу один дуже вагомий факт. У співпраці з Євросоюзом Данська правозахисна спілка ретельно вивчила всі обвинувачення проти Юрія Луценка. Вона визначила, що те, що інкримінується Юрію Луценку, є незаконним, що ніякого складу злочину в його діях немає, що процедури порушили ще під час досудового слідства і безпосередньо судового розгляду, і це виходить за всі межі», – сказала Тимошенко у залі судових засідань, поки судді перебували у нарадчій кімнаті.

За словами колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, «найближчим часом рішення Європейського суду з прав людини щодо незаконного затримання Юрія Луценка розставить всі крапки над «і».

Суд відмовив Діденку у зміні запобіжного заходу

Апеляційний суд Києва відмовив захисту колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка у зміні йому запобіжного заходу.

Суд мотивував своє рішення тим, що Ігор Діденко має вид на проживання в Іспанії, а також тим, що він може на волі вплинути на проведення слідчих дій щодо нього.

Сам Ігор Діденко був відсутній на засіданні суду.

Ігоря Діденка затримали у липні 2010 року у рамках розслідування кримінальної справи про спричинення шкоди Україні за наслідками розгляду позову «РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу» у Стокгольмському арбітражі.

Суд повернув справу Макаренка й Діденка на розгляд іншим складом суддів

Апеляційний суд Києва скасував рішення Печерського райсуду про повернення до прокуратури справи проти колишнього заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка та колишнього голови Державної митної служби України Анатолія Макаренка.

Суд передав цю справу на новий судовий розгляд іншим складом суддів Печерського райсуду. «Рішення Печерського районного суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до Печерського районного суду в іншому суддівському складі», – оголосила суддя рішення за апеляцією.

Таким чином, суд задовольнив скаргу столичної прокуратури на рішення Печерського райсуду, який повернув до прокуратури справу проти колишнього заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка та колишнього голови Державної митної служби України Анатолія Макаренка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG