Доступність посилання

ТОП новини

Парламент скасував техогляд і надав більше прав ДАІ


Київ – Народні депутати у вівторок значно полегшили життя водіям. Верховна Рада скасувала обов’язковий технічний огляд легкових приватних автомобілів, які не використовуються в комерційних цілях. Щоправда, автомобілісти відзначають, що закон водночас розширює права працівників ДАІ зупиняти автомобілі.

Техогляд скасували, щоб усунути надмірне державне регулювання у сфері автомобільних перевезень. За ухвалення відповідного рішення проголосували 262 народні обранці. Відповідно до закону, скасовано обов’язковий технічний огляд для легкових автомобілів, що не використовуються у комерційних цілях, а також суттєво спрощується порядок проходження обов’язкового технічного контролю для інших транспортних засобів.

Водночас звільнення від технічного контролю не стосуватиметься транспортних засобів, що використовуються для автомобільних перевезень людей та вантажів. Проте Державну автоінспекцію МВС усунули від проведення обов’язкового технічного контролю, а відповідні повноваження передати приватним компаніям.

Цей момент підлягає подальшій регламентації підзаконними актами, що викликає занепокоєння в депутата-б'ютівця Сергія Міщенка.

«Не повинна одна техстанція брати одну суму, а інша, в іншому місці – іншу, – зазначає він. – Для всіх громадян повинна бути одна доступна вартість техогляду. На жаль, позитивні наміри можуть такими підзаконними актами бути нівельовані. І нова корупційна схема може знову виникнути в країні».

У ДАІ більше можливостей переривати «водійський політ»

Крім того, згідно з законом, водіям, які не є власником авто, необов’язково мати при собі нотаріально посвідчену довіреність на право керування таким автомобілем. Також скасували вимогу для водіїв, що здійснюють транспортні перевезення, щодо обов’язкової наявності дорожнього листа і документів на вантаж.

Проте автомобілісти зазначають, що закон, прибираючи проблеми з техоглядом, водночас надає більше прав зупиняти автомобілі працівникам ДАІ, які можуть цим зловживати.

«Узаконили усі незаконні до цього причини зупинки працівниками ДАІ автомобіля, – каже речник громадської організації «Дорожній контроль» Єгор Воробйов. – А саме: характер руху викликає підозру, операція щодо перевірки документів… такої практики ніде в світі немає, щоб водіїв просто так зупиняли і вимагали пред’явити документи. Якщо водій нічого не порушує, то його ніде не зупиняють».

Натомість перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов висловив переконання, що закон вирішує усі проблеми автомобілістів, які тепер «вільні, як птах у польоті».

Закон набуває чинності через 30 днів після підписання Президентом, утім проблем із підписанням виникнути не повинно. Адже відповідний законопроект вніс до парламенту Президент Віктор Янукович.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG