Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 12:08

Асоціація з Україною і демократизація Північної Африки зміцнять ЄС – Дональд Туск


Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після виступу в Європейському Парлпаменті

Варшава – Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск представив у середу в Європейському парламенті програму польського головування в ЄС. Туск зокрема зазначив, що одним із головних польських пріоритетів буде поглиблення співробітництва Євросоюзу зі східноєвропейськими державами. Він також наголосив, що рецептом на подолання кризи всередині ЄС не може бути відгороджування від сусідів.

Голова польського уряду Дональд Туск переконував депутатів Європарламенту в тому, що кризу, яка розгорнулася в Європі, можна подолати лише спільними зусиллями. Відповіддю на європейську кризу, зауважив він, повинна бути подальша інтеграція всередині об’єднаної Європи, а також удосконалення її центральних установ.

За словами польського прем’єра, ліки від європейської кризи – це солідарність усіх членів ЄС. А добрим уроком для європейців, які нарікають на кризові явища, може бути досвід посткомуністичних країн.

«Я хочу ще раз нагадати тим, які цього не пам’ятають, – сказав Дональд Туск. – Сьогоднішня криза для тих всіх європейців, які кілька десятків років свого життя мусіли прожити в біді й поневоленні, ця сьогоднішня криза здається їм важливим викликом, та не найстрашнішим. Неможливо порівняти цю кризу з тією, із якої ми вийшли завдяки солідарності всієї Європи».

Польща прочиняє для України хвіртку в Євросоюз?

Дональд Туск висловив сподівання, що Європі вдасться зберегти стабільність. Безпечна, добре захищена, без внутрішніх бар’єрів Європа, каже польський прем’єр, не повинна боятися відкритості. За його словами, шість місяців польського головування в ЄС стануть часом прогресу в переговорах із тими державами, які прагнуть у європейську спільноту.

«Східне партнерство, завершення процесу прийняття в ЄС Хорватії (шляхом укладення договору), договір про асоціацію з Україною, мудра й продумана допомога для тих, які хочуть демократії у Північній Африці – усе це завдання, які в разі їхнього виконання, зміцнять Європейський Союз», – наголосив прем’єр-міністр Польщі.

У перебігу обговорення промови Дональда Туска в Європейському парламенті прозвучали думки щодо європейського майбутнього України. Зокрема польський євродепутат Марек Сівец поділився своїми міркуваннями щодо переговорів про асоціацію ЄС з Україною. Він вважає, що успішне завершення переговорів у другому півріччі цього року, означало б, що реально договір почне функціонувати у 2013 році. Мовляв, стільки триватимуть різні формальності. Натомість, сказав Сівец, якщо переговори не вдасться завершити під час польського головування, справа може тягнутися роками.

На прес-конференції за підсумками свого виступу у Європарламенті Дональд Туск запевнив, що докладе максимум зусиль, щоб переговори ЄС із Україною про асоціацію увінчалися успіхом.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG