Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 21:41

Британська преса копає (надто?) глибоко


screen shot сайту News of the World

Лондон – Власник однієї з наймасовіших британських газет, яка потрапила у центр скандалу з прослуховуванням голосової пошти і смс-повідомлень британців, оголосив, що закриває її. Як повідомив сьогодні представник News Сorporation, що належить медіа-магнату Руперту Мердоку, недільне видання таблоїда News of the World стане останнім в його історії.

Чи можуть журналістські розслідування бути занадто активними і заглиблюватися неприпустимо глибоко і де пролягає межа припустимості? Такі питання лунають зараз у Великій Британії у зв’язку зі скандалом довкола однієї з найпопулярніших і наймогутніших так званих таблоїдних газет країни News Of The World.

Медіа-магнат Руперт Мердок

Справа триває вже кілька років і спочатку була пов’язана з підслуховуванням мобільних телефонів кіноакторів та інших знаменитостей. Але тепер з’явилися настільки серйозні нові звинувачення, що справу розглядали у парламенті. А власник газети, News Сorporation медіа-магната Руперта Мердока, оголосив, що закриває її, й недільний випуск стане останнім.

Прем’єр-міністр Дейвід Камерон заручився згодою майже усіх депутатів, критикуючи газету. «Нумо казати чітко: ми тут уже не говоримо про політиків і знаменитостей. Ми ведемо мову про жертв убивств, потенційно – жертв тероризму, яким вламалися в мобільні телефони. Це дуже гидко», – зауважив Камерон.

Британці знали, або підозрювали, вже давно, що так звані таблоїдні, тобто великотиражні, часописи роблять усе можливе, а то й неможливе, щоб викопати цікаву, ексклюзивну інформацію для своїх сторінок, щоб привабити масового читача.

Назва газети News Of The World перекладається як «Новини світу», але цей часопис разом із десятком інших пише переважно про внутрішнє життя країни і розважає британців фотографіями знаменитостей, яких часом застають у компрометуючих обставинах.

Той факт, що наклад газети становить понад 2,5 мільйони, а читають її понад 7 мільйонів людей, надає News Of The World та іншим подібним часописам величезної суспільної ваги і політичного впливу.

Британська преса – на сторожі відкритості і свободи інформації, але…

Не один британський політичний чи громадський діяч втратив спокій, а часом і посаду через оприлюднену в пресі критичну інформацію. У британському суспільстві таку роль преси цінують. Більше того – часто пробачають газетярам, коли вони занадто настирливо докопуються, псуючи приватне життя знаменитостям та політикам і багатіям.

Але зараз виявилося, що News Of The World винаймала приватних детективів, які прослуховували записані звукові повідомлення на мобільних телефонах людей, що стали жертвами нападів злочинців, чи жертв терористичних вибухів кілька років тому у Лондоні, і навіть на мобільних телефонах британських вояків, загиблих в Афганістані. Так журналісти могли дізнаватися про те, що ніхто пресі зазвичай не розповідав би.

За цих обставин постає питання, чи не порушені були при цьому закони. Слідство поліції триває. Але є питання і щодо моральних бар’єрів, які повинна чи не повинна мати преса.

Але тепер виглядає, що негайною загрозою для газети News Of The World стало не слідство і навіть не обурення політиків. У зв’язку зі скандалом від реклами в цій газеті відмовилися кілька великих компаній. Якщо взяти до уваги, що цьому часопису реклама приносить 40 мільйонів фунтів на рік, то справа серйозна.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG