Доступність посилання

ТОП новини

У США шукають компромісу щодо бюджетного дефіциту


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах на нараді президента Барака Обами з лідерами Конгресу тривали пошуки домовленостей про досі не затверджений бюджет країни і довготермінову фінансову перспективу. Зокрема, йдеться про зменшення дефіциту, дальшу долю податків і скорочення урядових витрат.

Участь у півторагодинній нараді з президентом Бараком Обамою взяли восьмеро республіканських та демократичних лідерів Палати представників і Сенату. З огляду на дефіцит бюджету Білий дім просить дозволу Конгресу підняти стелю державної заборгованості.

Республіканці, маючи переважну більшість у Палаті представників, вимагають радикально вирішити проблему хронічного дефіциту шляхом глибокого скорочення урядових видатків. Білий дім, зі свого боку, вважає, що самим лише скороченням видатків обійтися не вдасться, бюджет потребує надходжень у вигляді збільшення податків. Тож Обама пропонує збільшити податки на корпорації та на мільярдерів. Одначе республіканці завжди виступають проти збільшення будь-яких податків.

Жодна сторона не хоче поступатися. Між тим, менше місяця залишається до 2 серпня, коли США мусять підняти стелю заборгованості, що вже сягнула понад 14 трильйонів доларів. Без такого кроку уряд не зможе функціонувати.

Ставки високі, але згоди поки що не дійшли

Після наради Обама сказав, що зустріч була конструктивною, але праця над рішенням триває. Президент підкреслив: «Питання заборгованості й дефіциту вимагає негайного вирішення… Всі усвідомлюють, що це треба зробити до граничної дати 2 серпня».

Отож учасники наради домовились, що працюватимуть над цим упродовж вікенду з тим, щоб зібратися знову у неділю10 липня. Наспіли повідомлення, що Обама і спікер Палати представників Джон Бейнер неофіційно домовлялися про компроміс.

Білий дім, згідно з інформацією, отриманою газетою The New York Times, ладен зменшити державну заборгованість на 4 трильйони доларів упродовж 10 років і скоротити витрати на охорону здоров’я, медичне страхування і пенсійний фонд. Поступки з боку республіканських лідерів щодо податкових надходжень теж істотні, хоча, знову ж таки, йдеться про неофіційні відомості.

Ерик Кантор, лідер республіканської більшості у Палаті представників, cказав репортерові газети The Wall Street Journal, що він за ліквідацію лазівок для корпорацій у податковому кодексі, але разом з тим інші види податків треба буде скоротити.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG