Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Крісло – Валентині


У Кремлі вирішили, що крісло спікера верхньої палати російського парламенту – Ради федерації, яке звільнилося після відставки Сергія Миронова, повинна зайняти петербурзький губернатор Валентина Матвієнко. У цьому рішенні, ймовірно, було чимало своїх резонів.

Перший – власне петербурзький: Матвієнко вкрай непопулярна в північній столиці Росії, а напередодні парламентських виборів «Єдинiй Росії» вкрай не хотілося б, щоб її пов’язували з непопулярними фігурами. І хоча Матвієнко ніколи не була партійною активісткою, все ж і вона, і «Єдина Росія» – це влада. Другий – добре б побачити на третій за значимістю посадi в державі жінку. І третій – на чолі Ради федерації не має бути людина, яку вважають представником партії Путіна. Матвієнко виглядає немов би нейтральною фігурою.

Матвієнко ще вагалася, чи давати згоду, але тут у Центральній виборчій комісії президенту Дмитру Медведєву нагадали про проблеми. Ці проблеми і є найцікавіше в нашій історії, тому що характеризують російську політику.

Для того, щоб стати спікером Ради федерації, потрібно стати членом Ради федерації. Для того, щоб стати членом Ради федерації, потрібно бути депутатом хоч якого-небудь з місцевих законодавчих зборів.

А Матвієнко не депутат. А найближчі вибори – в грудні. При цьому Матвієнко хоче балотуватися тільки в Петербурзі – ну хоча б у якому-небудь районі. Але в районах теж немає виборів! Вони можуть пройти тільки у випадку, якщо хоча б третина депутатів муніципальних зборів складе повноваження.

І з цими депутатами ведеться робота. Стверджується, що вони вже близькі до того, щоб відмовитися від мандатів. Вдумаймося: будуть проведені вибори в цілому районі Петербурга, вибори абсолютно непотрібні, придумані, тільки щоб Матвієнко потрапила в Раду федерації! Ніхто в Росії не вважає це безумством, ніхто не дивується, що людей, яких обрали працювати в місцевому самоврядуванні, змушують піти у відставку заради примхи. Ніхто не замислюється навіть про те, що Матвієнко може програти. Це ж вибори!

Чиновники переймаються іншим питанням – пошуком наступників Матвієнко на посту губернатора Петербурга.

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

XS
SM
MD
LG