Доступність посилання

ТОП новини

Як побороти «осатаніле мажорство»?


Cкандальний Роман Ландик, син депутата-регіонала Володимира Ландіка (Фото: http://www.ostro.org)
Cкандальний Роман Ландик, син депутата-регіонала Володимира Ландіка (Фото: http://www.ostro.org)

Луганськ – Сьогодні у Луганську пікетуватимуть мерію з вимогою покарати депутата міськради Романа Ландика, який 4 липня в одному з ресторанів міста побив дівчину. Також організатори акції протесту, члени правозахисного центру «Поступ», вимагатимуть від міської організації Партії регіонів та Луганської міськради офіційної заяви з осудом депутата. Між тим вчинок Романа Ландика, сина народного депутата Володимира Ландика, вже засуджений у соціальних мережах. Так, у Facebook створено групу із назвою «Боротьба з осатанілим мажорством».

Марія Коршунова, дівчина, у побитті якої звинувачують Романа Ландика, може стати символом боротьби громадськості зі вседозволеністю та безкарністю дітей заможних та відомих людей країни. Після того, як відео з побиттям дівчини потрапило в інтернет, у соціальних мережах розпочалося бурхливе обговорення вчинку депутата.Зокрема, у Facebook з’явилася група із назвою «Боротьба з осатанілим мажорством». Ініціатор створення такої сторінки, журналіст і громадський діяч Андрій Дехтяренко, переконаний: випадок із Романом Ландиком демонструє безкарність людей, причетних до влади. Змінити ситуацію, вважає Дехтяренко, можна, якщо викладати в інтернет відео- та фотоматеріали подій за участю того чи іншого, як він каже, «мажора».

«Знаєте, як у письменника Оруела у романі «1984»: «Великий брат стежить за тобою». Так ось, треба, щоб в Україні «мажори» знали, що за ними стежать. Що будь-який твій жахливий вчинок, будь-який твій злочин у будь-яку хвилину може бути оприлюднений, може потрапити на очі громадськості», – зазначив Андрій Дехтяренко.

Проти свавілля – зброя

Правозахисник Ярослав Мінкін, який сьогодні влаштовує у Луганську акцію протесту проти свавілля «мажорів», пропонує радикальніший спосіб досягти рівності усіх перед законом: люди мають отримати право на володіння вогнепальною зброєю, вважає він.

«Ми знаємо, що озброєна міліція. Ми знаємо, що озброєна влада, ми знаємо, що озброєний кримінал, і ми знаємо, що ми нічого не можемо зробити з цим», – сказав Мінкін.

Він каже, що поняття «мажорство» з’явилося ще в Радянському Союзі, де номенклатура мала привілеї перед іншою частиною суспільства.

Причини криються у вихованні

Натомість психолог-психотерапевт Ольга Мітічкина бачить проблему у відсутності правильного виховання.

«Батьки не знають, як правильно виховувати дітей. Тому що так, як їх виховували, вже пізно виховувати, а як по-новому, вони пробують навпомацки. Це відсутність сталої системи цінностей. Що таке «добре», а що таке «погано»? Якщо батьки не навчили, має навчити держава і суспільство», – вважає психолог.

У Луганську громадськість сподівається, що у випадку з Романом Ландиком держава все ж таки пояснить, що таке «добре», а що таке «погано». Нині проти депутата порушена карна справу. Днями Романа Ландика затримали у Росії, і вирішується питання про його екстрадицію.

Скандали за участю дітей політиків в Україні виникають не вперше.

У 2004 році журналісти оприлюднили інформацію, що cкомпрометувала Андрія Ющенка, сина тодішнього Президента України. Зокрема, син глави держави неодноразово порушував правила дорожнього руху, на що не реагували працівники ДАІ.

А в цьому році в поле зору ЗМІ потрапив син нинішнього Президента України – народний депутат від Партії регіонів Віктор Янукович. Його звинувачують у порушенні Конституції, а саме в голосуванні у парламенті за інших депутатів. Крім того, ім’я Олександра Януковича пов’язують із скандалом навколо будівництва на місці донецького готелю «Дружба». Під час конфлікту постраждали люди.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG