Доступність посилання

ТОП новини

МЗС розраховує, що влада Білорусі звільнить українця


Україна вимагає від влади Білорусі надати роз’яснення щодо причин арешту та ув’язнення українця, якого затримали у Мінську. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.

Громадянина України затримали та ув’язнили 10 діб тому, але зв’язатися з Посольством України у Мінську він зміг лише нещодавно.

За словами Волошина, МЗС України звернулося за роз’ясненнями до білоруської сторони, однак, на його думку, всі формальності ув’язнення було дотримано, оскільки, за інформацією білоруської сторони, українця затримали відповідно до рішення суду.

«Я у цій ситуації не готовий давати політичні оцінки, але досвід затримання українських громадян у Мінську під час грудневих подій показав, що нам не надали свідчення того, що громадяни України тоді дійсно брали участь в акціях громадянської непокори. Ми не оцінюємо ситуацію внутрішню у Білорусі. Якщо наші громадяни беруть участь в акціях непокори, то це неправильно, тому що це внутрішня справа білорусів», – зазначив Волошин.

Він також наголосив, що якщо українця затримали випадково, МЗС України щонайтвердіше вимагатиме пояснень від білоруських колег. «Ми дуже розраховуємо, що в найближчі години білоруські правоохоронні органи його відпустять», – сказав Волошин.

За його словами, «система відносин між владою та частиною суспільства Білорусі не відповідає тому, що ми розуміємо під європейськими стандартами».
XS
SM
MD
LG