Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті колишнього прем’єра й міністрів засудили за корупцію


Суд у Єгипті засудив у вівторок колишнього прем’єр-міністра і двох міністрів часів влади колишнього президента Хосні Мубарака у справі за звинуваченнями в корупції.

Колишній прем’єр Ахмед Назіф отримав рік умовно, колишній міністр внутрішніх справ Хабіб аль-Адлі засуджений до п’ятирічного ув’язнення, колишній міністр фінансів Юсуф Бутрос-Галі, якого судили заочно, – 10 років ув’язнення.

Їх визнали винними в «незаконному збагаченні» на виробництві й продажу нових автомобільних номерних знаків, запроваджених у Єгипті минулого року.

Ці урядовці, як і сам Хосні Мубарак, проходять і в інших справах за їхні дії за попередньої влади.

Зокрема, Хабіб аль-Адлі вже відбуває 12-річне покарання за іншою корупційною справою. Крім того, його ж разом із шістьма колишніми помічниками далі судять за звинуваченням у наказі стріляти по демонстрантах під час масових протестів проти колишнього режиму в Єгипті на початку року.

А ще Хабіб аль-Адлі, Ахмед Назіф і і Хосні Мубарак уже засуджені до штрафу на суму в 90 мільйонів доларів США за «завдання шкоди економіці країни» внаслідок вимикання телефонного зв’язку і доступу до інтернету під час масових виступів.

Крім того, Хосні Мубарака й двох його синів судитимуть за корупцію і співучасть в умисному вбивстві маніфестантів під час антиурядових протестів у січні цього року.
XS
SM
MD
LG