Доступність посилання

ТОП новини
17 травня 2021, Київ 13:27

Міносвіти пояснило скорочення держзамовлення для магістрів «Могилянки»


Причина ненадання Національному університету «Києво-Могилянська академія» бюджетних місць на підготовку магістрів журналістики пов’язана з тим, що університет не готує бакалаврів із цієї спеціальності. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки, молоді й спорту України.

«Підготовка журналістів в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» здійснюється без навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Тому, з метою забезпечення якісної підготовки журналістів-магістрів, їх навчання у Києві зосереджене в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, до складу якого входить Інститут журналістики. Також підготовка журналістів за магістерською програмою у регіонах здійснюється у провідних вищих навчальних закладах», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві також інформують, що обсяг прийому за магістерською спеціальністю «журналістика» зменшили й в інших університетах, зокрема Донецькому національному університеті та згаданому Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

«Водночас, незважаючи на відсутність місць державного замовлення, Національний університет «Києво-Могилянська академія» може готувати фахівців за кошти фізичних та юридичних осіб», – зазначає міністерство.

«Могилянська школа журналістики» нині здійснює підготовку за спеціальністю «журналістика» лише магістрів, тобто абітурієнтами школи є випускники бакалаврату інших вишів.
XS
SM
MD
LG