Доступність посилання

ТОП новини

Всесвітній Форум українців запланували на 19 серпня


Михайло Ратушний, заступник голови Української всесвітньої координаційної ради
Михайло Ратушний, заступник голови Української всесвітньої координаційної ради

Анна Гродзовська Київ – Цього року V Всесвітній Форум українців відбудеться 19 –21 серпня в Київській опері. Як повідомив член оргкомітету Михайло Ратушний, у Форумі візьмуть участь представники української діаспори із 40 країн світу.

Всесвітній Форум українців проводитиметься вже уп’яте. До Києва приїдуть 300 делегатів, представників східної, західної діаспори та України. Урочисте відкриття заходу відбудеться у Національній опері, а пленарні засідання та робота секцій – в Українському домі.

На проведення Форуму з державного бюджету України виділяється 3 мільйони гривень. Почесним гостем зібрання стане Президент України Віктор Янукович. На думку заступника голови Української всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного, це може допомогти реалізувати головне завдання Форуму – консолідувати усіх українців світу.

«Головне, що цей форум повинен засвідчити, що стаття 12 Конституції України, яка чітко говорить, що держава дбає про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами України – це не декларація, а це справді програма дій», – зазначив Михайло Ратушний.

Як повернути українців на Батьківщину?

Пріоритетним питанням Форуму буде розробка програми підтримки діаспори та міграційних законів, які б сприяли поверненню українців на Батьківщину. Прикладом позитивного вирішення цієї проблеми може слугувати Казахстан, вважає виконавчий директор «Ради українців Казахстану» Володимир Скрипник.

«Завдяки такій програмі Казахстану вдалося повернути переважну більшість корінного населення. За радянських часів їх було менше половини, а тепер уже 52%», – сказав Володимир Скрипник.

І знову мова

Питання захисту мови як єдиної державної вкотре вноситься у порядок денний форуму. Мовна програма, схвалена на ІV форумі, так і не була реалізована, зазначив голова УВКР Дмитро Павличко.

«Сьогодні ми маємо ситуацію, коли три партії поклали, поки що на стіл, але не відхилили план або проект закону про запровадження другої державної мови. Якщо наш Президент заявляє, що українська мова є єдиною державною мовою, ми сприймаємо це з великою вдячністю. І ми хотіли б, щоб у цій державі усі громадяни цю мову знали, користувалися нею, щоб вона нас об’єднувала», – наголосив Павличко.

Організаційний комітет форуму на чолі з Дмитром Павличком підготував Ухвалу V Всесвітнього Форуму українців, у якій визначив вимоги для державних інститутів, громадських об’єднань та влади України щодо підтримки української діаспори. Цей програмний документ для ознайомлення розіслано по всіх владних та громадських інституціях. Обговорення ж програми підтримки українців, які живуть за межами України, пройде на самому Форумі.
XS
SM
MD
LG