Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 19:04

16 липня – 20-річний ювілей Декларації про державний суверенітет


У суботу сповнюється 20 років, як Верховна Рада тодішньої УРСР ухвалила 16 липня 1990 року Декларацію про державний суверенітет України.

Документ проголосив, зокрема, «державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах», верховенство Конституції і законів України на її території над законодавством СРСР, окреме від радянського громадянство Української РСР та інші моменти, які розглядають як програму створення незалежної держави.

В ухваленому 24 серпня 1991 року Акті проголошення незалежності України Декларацію про державний суверенітет названо як одне з його джерел.

16 липня короткий час було Днем незалежності України. Після здобуття незалежності свято перенесли на 24 серпня.

У суботу Президент Віктор Янукович у своєму зверненні до українського народу з нагоди річниці назвав Декларацію про державний суверенітет передвісником Акту проголошення незалежності України як «найважливішого в нашій новітній історії документу». За його словами, Декларація була «першим самостійним кроком на шляху відродження української держави у другій половині XX сторіччя. «Задекларовані більш ніж два десятиріччя тому принципи залишаються актуальними і сьогодні, у час проведення реформ, становлення України як сучасної, сильної, європейської держави», – мовиться в зверненні Президента.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG