Доступність посилання

ТОП новини

Посол Грузії в Україні просить вибачення в українських журналістів


Комендант посольства Грузії б'є журналістів, які фотографують акцію FEMEN
Комендант посольства Грузії б'є журналістів, які фотографують акцію FEMEN
Сьогодні у Києві комендант посольства Грузії накинувся з кулаками на журналіста видання «Коментарі» Олександра Ямкового, який висвітлював акцію активісток жіночого руху FEMEN. Оголені активістки виступали на підтримку грузинських фоторепортерів, підозрюваних у шпигунстві. Ямковий, за даними прес-служби FEMEN, перебуває у київській лікарні з підозрою на струс мозку.

Посол Грузії в Україні Ґріґол Катамадзе
Посол Грузії повідомив Радіо Свобода про те, що доручив своєму заступникові сьогодні ж підготувати наказ про звільнення коменданта посольства, громадянина Грузії, причетного до насильства.

«Я вже три дні відсутній в Києві, перебуваю у короткостроковій відпустці, і мені дуже прикро, що співробітник посольства, який працює за контрактом, він не дипломат, перевищив свої повноваження», – сказав Ґріґол Катамадзе.

За його словами, за 17 років існування посольства Грузії в Україні були різні складні ситуації, але жодного разу не було навіть «маленького непорозуміння між посольством і журналістами».

«Мені дуже прикро і я хочу сказати як посол і як грузин, хочу попросити вибачення у ваших колег, в журналістів, перед якими наш співробітник повівся неадекватно», – наголосив грузинський дипломат.

Комендант посольства Грузії б'є активісток FEMEN

Грузинські ЗМІ протестують через справу фотографів

При цьому Ґріґол Катамадзе відмовився коментувати справу грузинських фоторепортерів. За його словами, нині триває слідство, яке разом із судом дадуть остаточну відповідь з цього приводу.

У Грузії трьох фоторепортерів, включно з особистим фотографом президента Саакашвілі, звинувачують у шпигунстві на Росію.

Низка грузинських ЗМІ і громадських організацій поставила під сумнів офіційну версію, заявивши, що грузинська влада не представила фактичних доказів провини фотокореспондентів. Вони вимагають звільнити фотографів на поруки і, з огляду на великий резонанс, розкрити матеріали слідства.

Щоб привернути увагу до справи, деякі грузинські газети на місці фотографій опублікувала напис «Протест» або перекреслене червоною рискою зображення фотокамери у червоному колі.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG