Доступність посилання

ТОП новини

Хоча Україна може стати Гулагом, але нині вона експортує до Ірану«собачу революцію» (європейська преса)


Прага – Європейська преса звертає увагу на нову форму антиурядових протестів іранської опозиції, коли шириться критика Тегерана за його заборони власним громадянам на купівлю й утримування собак. Виявляється також, що чи не найбільше породистих цуценят прибуває до Ірану з України, і це часто призводить до репресивних дій іранської влади. Чимало видань цитують одного з лідерів української опозиції Юлію Тимошенко, яка звинувачує владу Президента Віктора Януковича у перетворенні України «на сучасний Гулаг». А австрійська преса рецензує нове німецькомовне видання оповідань українця Сергія Жадана.

Європейський варіант «Волл Стріт Джорнал» інформує, що нова хвиля антиурядових протестів іранців через інтернет пов’язана з критикою влади Тегерана через її заборону своїм громадянами купувати й утримувати «чотириногих друзів» – псів. У цій країні законом заборонено купувати і тримати вдома собак, якщо вони не сторожові чи не на службі поліції. Собак в ісламі розглядають як «нечистих» тварин, і донедавна їх тримало вдома лише обмежене коло людей в Ірані, орієнтованих на західні традиції. Сьогодні ж мода на гарних псів стала швидко поширюватися в країні, і виглядає вона як прояв своєрідних протестів проти влади, яка відкидає все, що пов’язано з «вульгарним цінностями Заходу». Аятоли видали суворий заборонний припис із Корану на цю тему, у квітні 2011 року парламент ухвалив закон про кримінальне переслідування за утримування псів удома. Собак можна лише перевозити в автомобілі і заборонено випускати назовні, на вулицю. Поліція безжально карає всіх власників собак великими штрафами, забирає у господарів псів авта, водійські посвідчення. Є випадки сутичок власників псів із поліцією, штурмів останньою приватних помешкань іранців, де є пси… Напруженість довкола «собачого питання» в Ірані наростає. І до цього причетна Україна, бо виявляється, як інформує «Волл Стріт Джорнал», що чи не найбільше породистих цуциків, вартістю від 500 до 10 тисяч доларів, завозять до Ірану на замовлення через інтернет якраз з України. Навіть чимало авіарейсів з Києва до Тегерана називають «рейсами цуциків»,бо часто десятки пасажирів, переважно студентів, везуть із України іранським замовникам дорогих цуценят. Влада Ірану збільшила нещодавно майже у 20 разів штрафи за перевезення цуциків до країни з-за кордону. Своєрідні «собачі протести» іранців наростають із кожним днем, і не виключена навіть «собача революція», до якої прямо причетна й Україна.

Британська «Дейлі Телеґраф» оприлюднила розмову з одним із лідерів української опозиції Юлією Тимошенко, яка звинуватила Президента у тому, що він особисто будує в Україні новий Гулаг. «Сучасну Україну можна порівнювати з Радянським Союзом 1937 року, коли невинних людей звинувачували, ув’язнювали або ж посилали на смерть», – каже «Дейлі Телеґраф» Тимошенко і додає, що «Президент Віктор Янукович перетворює європейську країну з 47-мільйонним населенням на один величезний Гулаг, неосяжний концентраційний табір». Хоча сам Віктор Янукович, як зауважує газета, заперечує свою причетність до нинішнього суду над Тимошенко у Києві і твердить, що він приніс так необхідну державі стабільність і відновив дуже погіршені перед ним стосунки з Росією.

Австрійська «Ді Прессе» зауважує, що молоді герої оповідань українського письменника з Харкова Сергія Жадана «потрапляють у халепи на джазових концертах і закохуються у ваннах». Газета має на увазі нову збірку оповідань письменника з України, що вийшла німецькою мовою у Відні на понад 200 сторінках під назвою «Біґ-Мак. Історії». У книжці змальовані, як мовиться в рецензії «Ді Прессе», молоді герої України, які, як і в інших країнах світу, «живуть без особливої мети» перемагати у чомусь, і в цих історіях Жадана, як про це йдеться у відгуку газети, виявляється «безцільність як сама суть життя».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG