Доступність посилання

ТОП новини

Американські експерти відзначають погіршення ситуації в Україні


Кримінальне переслідування колишнього прем’єра Юлії Тимошенко є свідченням погіршення ситуації в Україні.

Про це йдеться у відкритому листі виконавчого директора правозахисної організації Freedom House Дейвіда Кремера та інших американських експертів до Президента Віктора Януковича, опублікованому на сайті газети Kyiv Post.

Фахівці відзначили окремі здобутки влади – такі, як перемога на президентських виборах із дотриманням демократичних процедур, припинення чвар у правлячій команді, прогрес у питанні зони вільної торгівлі та угоди про асоціацію з Євросоюзом, пенсійну реформу.

«Проте вашим досягненням загрожує небезпека, якщо ви та ваш уряд не припините нехтувати правами людини та демократичними принципами», – твердять автори заяви.

«Справа Тимошенко стала приводом для розгляду міжнародним співтовариством як приклад брутального порушення законодавства з метою переслідування головних політичних опонентів», – вважають американські експерти.

Крім того, вони висловили занепокоєння перебуванням за ґратами з грудня 2010 року колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

В листі зазначається, що «процедура проведення таких кримінальних розслідувань не викликає довіри ні в Україні, ні за кордоном».

Відкритого листа Президентові України Віктору Януковичу підписали виконавчий директор правозахисної організації Freedom House Дейвід Кремер, виконавчий віце-президент Атлантичної Ради Деймон Вілсон і запрошений співробітник Атлантичної Ради Роберт Нурік.
XS
SM
MD
LG