Доступність посилання

ТОП новини

Хоча «український Ходорковський» і сірий, та ЄС варто зупинити переговори з Януковичем (європейська преса)


Прага – Європейська преса продовжує стежити за перебігом судової справи у Києві проти одного з лідерів української опозиції, Юлії Тимошенко. Західні оглядачі схильні порівнювати цей процес із судом над Михайлом Ходорковським в Росії, хоча зауважують, що мова йде «про різні відтінки сірого». Найголовніше те, що на Заході лунає дедалі більше закликів до Брюсселя тимчасово зупинити у зв’язку з «сумнівним», «вибірковим» судовим переслідуванням Тимошенко та її соратників переговори про зону вільної торгівлі з владою Президента Віктора Януковича. А Костянтин Грищенко, голова МЗС України, каже західним виданням, що угода між ЄС та Україною буде парафована вже у грудні.

Редакційний матеріал лондонської «Файненшел Таймз», названий «Україна має свій ЮКОС», стосується «вибіркового», «сумнівного», та ще й із «політичним відтінком», правосуддя в Україні, яке переслідує насамперед лише Тимошенко та її прихильників. Редакційна стаття закликає Захід, Брюссель не чекати навіть таких політичних хитрощів з боку Януковича, як «умовний вирок» для Тимошенко, а захистити одного з лідерів української опозиції від загрози втратити право на участь у наступних виборах. Тим більше, що інкримінована їй вина (підписання газової угоди з Росією), зауважує газета, є нічим іншим, як «політичним кроком у час кризи», який був схвалений ЄС. Правда, «Файненшел Таймз» зауважує, що «і в Росії, і в Україні політики та підприємці рідко бувають біліші від снігу – скоріше, справа йде про різні відтінки сірого». Та все ж, закликає редакційний матеріал лондонської газети, Брюсселеві варто використати свій великий вплив на Україну і «тимчасово зупинити переговори, якщо не припиниться свавілля стосовно Тимошенко».

Польська «Жечпосполіта» тим часом зауважила, що міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко вже анонсує західним виданням завершення переговорів між ЄС та Україною щодо широкої угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі для Києва. Грищенко каже, що угода буде парафована вже у грудні цього року. Польська газета також звертає увагу на слова польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського, країна якого почала піврічне головування в ЄС, що він сподівається досягти порозуміння між Україною і ЄС вже на саміті «Східного партнерства» у Варшаві під кінець вересня.

Московська «Нєзавісімая ґазета» вважає, що «Янукович відкрив для НАТО Україну, попри проголошений минулого року позаблоковий статус». Йдеться про відвідини цього тижня Києва делегацією НАТО на чолі з верховним головнокомандувачем об’єднаних збройних сил НАТО у Європі адміралом Джеймсом Ставрідісом. Це свідчить про наростання інтенсивності відносин влади Януковича з НАТО, констатує видання з Москви. І це відбувається, незважаючи на грізні окрики з боку Москви. НАТО навіть допоможе Україні з гарантуванням безпеки під час «Євро-2012». Експерти перераховують з десяток напрямків інтенсивної співпраці альянсу з Києвом, включно з розробкою нових видів озброєнь на кшталт гвинтокрилів і корветів. Адмірал Ставрідіс заявив у Києві, як і раніше генсекретар НАТО Расмуссен, що «підсумки саміту НАТО в Бухаресті (2008 року) залишаються в силі», тобто – двері альянсу відкриті для України.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG