Доступність посилання

ТОП новини

Екологія Дніпра під загрозою (огляд преси)


Київ – Чи зможе «Нафтогаз» самостійно провести модернізацію газотранспортної системи України? Навряд чи, переконує журналіст газети «День».

Сьогодні «Нафтогаз», як і за часів Тимошенко, не в змозі самостійно сплачувати навіть за використаний російський газ. А ще величезні кошти «Нафтогазу» відволікаються на обслуговування взятих раніше кредитів. У цих умовах розраховувати на свої сили не доводиться. Потрібні інвестори. Про них кореспондент «Дня» пише у статті «Нотатки старого скептика».

Під прикриттям профільних державних служб та керівництва Чорноморського біосферного заповідника браконьєри налагодили бізнес з вилову креветки, який, як переконує газета «Україна молода», прибутковіший за торгівлю наркотиками. Лише за ніч один браконьєр може виловити креветок на 30 тисяч гривень. Днями, як інформує видання, в результаті спецоперації УБОЗу арештували директора заповідника, його заступників та єгерів. Подробиці читайте в публікації «Креветка з кримінальним душком».

Екологія Дніпра викликає занепокоєння у дописувача газети «Голос України». Він констатує, що на стан головної водної артерії вплинула й чорнобильська катастрофа, в результаті якої на дні річки нагромадилися тисячі кубометрів радіоактивного мулу і неконтрольований намив піску, і скидання неочищених стоків та захаращеність берегів побутовими відходами.

Велику загрозу становлять також хімічні мийні засоби тощо. А все тому, наголошує видання, що у суспільстві, починаючи від найвищого керівництва й до простих громадян, відсутня екологічна культура. Утім, зарадити ситуації ще можна. Як саме – йдеться в статті «Коли мова йде про Дніпро, таблиця Менделєєва відпочиває».

Великі черги до віконець реєстратури, опасисті, потріпані медичні картки, які, до того ж, мають здатність губитися, лікарі, котрі витрачають значну частину свого часу на заповнення історій хвороб, бланків звітності... Цієї паперової тяганини, як пише газета «Вечірній Київ», можна уникнути, якщо ввести електронний паспорт пацієнта. Однак, їхнє запровадження передбачає вагомі капіталовкладення, яких наразі немає. Хоча, як переконує видання, в Україні є заводи, спроможні виконати таке завдання, тому виробництво цих документів усе ж варто спробувати запустити.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG