Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 12:27

У Мінську затримали до півсотні учасників мовчазної акції


У Мінську на Жовтневій площі пройшла чергова акція «мовчазного протесту» проти політики президента Білорусії Олександра Лукашенка. Як і щосереди, лунали поодинокі оплески.

Кореспондент Радіо Свобода Валерій Калиновський повідомляє, що на 20:00 за київським часом міліція затримала від 30 до 50 осіб, яких помістили у два автобуси, «набиті битком». За словами кореспондента, цього разу з журналістами міліція обходилася набагато коректніше, ніж у попередні рази, «наказували, де стояти і що робити, але без грубості».

Група співробітників «спецназу» вишикувалася ланцюгом уздовж площі. Там же з’явилися автобуси з людьми в цивільному, які витісняють учасників акції з площі.

Раніше у середу генпрокурор Білорусі Григорій Василевич заявив на прес-конференції, що міліція не повинна застосовувати санкції до журналістів, які висвітлюють акції протесту. Він пообіцяв розібратися з міліціонерами, які порушують положення закону про ЗМІ.

«Ваші права повинні дотримуватися, і це безумовно повинно давно було ввійти в практику і стати доброю традицією кілька років тому. Я вважаю, що коли журналіст присутній на акції, то може бути, що і співробітники правоохоронних органів будуть більш коректно діяти», – заявив Василевич.

Прокурор повідомив, що на адресу міністра внутрішніх справ він направив такого листа і додав, що прокуратура почала перевірку порушень прав преси під час акцій протесту.

Акції «Революція через соціальні мережі» проходять у Білорусії з середини червня щосереди. За участь у цих акціях затримано близько 2 тисяч осіб. Більшість із них засуджена до адміністративного арешту від 5 до 15 діб.

Акції на підтримку білоруської опозиції проходять сьогодні також у Києві і Львові. Так само як і білоруси, українці плескають у долоні і слухають заборонені в Білорусі пісні Віктора Цоя на знак підтримки білорусів. В Донецьку міська рада не погодилась на акцію, втім, представники руху «Відсіч» все одно планують провести її цього вечора, показавши донеччанам фільм про події в Білорусі.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG