Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 13:08

На Придніпров'ї вшановують Олену Телігу


У Дніпропетровську сьогодні святкують 105-у річницю від дня народження видатної української патріотки, поетеси і публіциста Олени Теліги. В обласній бібліотеці для молоді активісти громадських організацій провели урочисте зібрання, присвячене поетесі.

На урочистостях звучали вірші Олени Теліги, які так і не побачили світ за її життя і замовчувались довгий час після її смерті, твори молодих письменників, присвячені письменниці. Учасники зібрання нарікали, що творчість Олени Теліги вивчається в школах лише факультативно. Її книги є у крамницях та бібліотеках, але – не так багато.

«Олена Теліга не замкнулася у рамки великої поетеси, а стала в ряди українського руху, програмою якого була боротьба за свободу української нацiї», – зазначили учасники урочистостей.

Крім доповідей та виступів представників літературно-мистецької громадськості і членів жіночого товариства імені Олени Теліги про життя поетеси, у рамках урочистостей організували концерт за участі членів клубу «Молода Січ», переможців обласного та Всеукраїнського етапів конкурсу «Щоб далі йти дорогою».

Захід організували активісти обласної організації Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги, Юнацько-молодіжного клубу «Молода Січ», письменники та історики Дніпропетровська.

Олена Теліга народилася у Петербурзі і виховувалася у російськомовному середовищі, а загинула у Бабиному Яру як українська націоналістка.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG