Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині військові готуються до миротворчих місій


Відкриття навчань «Репід Трайдент-2011»

Львів – Сьогодні на Львівщині розпочались українсько-американські тактичні навчання «Репід Трайдент-2011». Це наймасштабніше в Україні навчання триватиме на місцевому Яворівському полігоні два тижні.

Державними гімнами США та України урочисто відкрились міжнародні військові навчання за участі близько 1400 військовослужбовців. Найчисельніші підрозділи – з України та США. Однак на Львівщину також прибули військові з десяти європейських країн і пострадянських – Молдови, Білорусі, Грузії.
Оркестр академії сухопутних військ подарував гарний настрій

Військові мають у своєму розпорядженні 700 одиниць стрілецької зброї та 150 військових автомобілів і бойових машин. Військовослужбовці сил НАТО випробують українську зброю. Вони літатимуть на Іл-76, тим часом як українські ознайомляться з американськими літаками С-130 «Геркулес». Техніку доставляли в Україну із різних країн Європи і США. Попри підписані на найвищому державному рівні угоди про проведення навчання, українські митники без причин затримали військову техніку і військовим довелося докласти чимало зусиль, щоб вирішити цю проблему.

Українські військові випробовуватимуть американські літаки
Вишкіл на Яворівському полігоні – це підготовка до виконання миротворчої місії в уявній країні, де відбувся збройний конфлікт на етнічному ґрунті. Військові-контрактники стрибатимуть з парашутів, шукатимуть і знешкоджуватимуть незаконні озброєні формування і розміновуватимуть місцевість, розповів керівник навчань з України В’ячеслав Назаркін.
Вячеслав Назаркін і Кевін Волк

«Очікуємо, щоб наші офіцери та особовий склад отримали нові знання в організації та всебічному забезпеченні миротворчих дій, безперервному управлянні підрозділами, підтримкою взаємодії із підрозділами багатонаціональних сил», – наголосив В’ячеслав Назаркін.

Зазначені міжнародні навчання коштуватимуть Сполученим Штатам близько трьох мільйонів доларів. За словами координатора міжнародних проектів військового співробітництва Кевіна Волка, це вклад американських платників податків у майбутнє, у добру підготовку військових.

«Для нас дуже важливим є український внесок у підтримання міжнародного миру та безпеки. Україна і США 15 років співпрацюють і проводять спільні навчання. Яворівський полігон є одним із найкращих у Європі, де можна готувати військових для миротворчої місії», – каже Кевін Волк.

Український борщ і вареники натівцям засмакували
Пересувна теле-радіостудія

На полігоні працює американська пересувна теле-радіостудія, і кожен американський військовослужбовець слухає радіо. Українські військовослужбовці з сумом констатували, що про власну пересувну станцію можуть лише мріяти, як і, зрештою, і про належну оплату праці. Бо сьогодні військові-контрактники в Україні отримують у середньому півтори тисячі гривень зарплати у місяць. Відтак для них участь у міжнародних навчаннях є шансом потрапити у склад якоїсь миротворчої місії і поліпшити фінансову ситуацію своїх родин.

Мовою спілкування міжнародних навчань є англійська і щоразу більше українських військових контрактників нею розмовляє. А ось представники сил НАТО намагаються вивчати українські слова і з захопленням говорять про українську кухню. Особливо їм смакують український борщ і вареники. На обід усі учасники міжнародних навчань отримують сухий натівський пайок. А це 24 види страв.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG