Доступність посилання

ТОП новини

У Львові заборонили відзначати річницю приходу у місто червоної армії


Львів – Львівський окружний адміністративний суд своїм рішенням заборонив усім політичним і громадським організаціям проводити заходи з нагоди 67-річчя визволення міста від німецьких окупантів. Із відповідним позовом до суду звернулась Львівська міська рада. Кілька днів тому, за інформацією антифашистського комітету у Львівській області, у Львів мали приїхати кілька депутатів Російської Держдуми, щоб вшанувати річницю приходу у місто червоної армії.

У Львівську міськраду звернулись львівські комуністи, дві ветеранські організації та молодіжне об’єднання «Сокіл» із заявками дозволити їм проводити акції на Пагорбі слави і біля Монумента слави.

У понеділок увечері мерія подала позов у Львівський окружний адміністративний суд із проханням заборонити всім політичним і громадським організаціям проводити заходи з нагоди 67-річчя визволення міста від німецьких окупантів, бо це може спричинити конфлікт на кшталт 9 травня і становити загрозу громадській безпеці. До того ж, усі заявки від політичних і громадських організацій у часі й місці проведення, а комуністи планували вивісити червоні прапори, інформують у міській раді. Відтак Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов мерії і заборонив своїм рішенням усім політичним і громадським організаціям відзначати 27 липня річницю приходу у місто Червоної Армії на Пагорбі слави та біля Монумента слави.

Не планує жодних заходів і ВО «Свобода», про це повідомив Радіо Свобода її представник, депутат Львівської обласної ради Андрій Халявка.

Прихід червоної армії львів’яни сприймали як чергову окупацію

Прихід червоної армії у Львів 27 липня 1944 року більшістю мешканців сприймався як чергова окупація. Люди ще пам’ятали пролиту кров своїх рідних у тюрмах у 1939-1941 роках, під час першої радянської окупації.

67 років тому в Західній Україні почалась нова хвиля репресій і масова депортація. Одразу радянська влада створила у Львові пересильну тюрму і звідти відправляла у Сибір цілі українські родини. А в їхні помешкання оселялись радянські визволителі. У 1946 році на псевдособорі була ліквідована Українська Греко-Католицька Церква, а духовенство на чолі з патріархом Йосипом Сліпим арештували і вислали на Далекий Схід.
Щороку у Львові кожне радянське свято намагаються звести до протистоянь, партійного піару і провокацій. І до такої ситуації мешканці звикли, тому радше байдуже спостерігають за галасом політиків і депутатів Держдуми Росії.

27 липня – день жалоби за загиблими у Скнилівській трагедії

Дев’ятий рік поспіль львів’яни зі співчуттям ставляться до рідних загиблих і потерпілих внаслідок Скнилівської трагедії. У пам’яті досі залишається страшна трагедія 27 липня 2002 року, коли під уламками СУ-27 загинули 77 людей, у тому числі 28 дітей.

Нині рідні і городяни традиційно прийдуть із фотографіями жертв авіашоу до каплички і на місце падіння літака, молитимуться на могилах своїх дітей, онуків, чоловіків і жінок, батьків. Це буде екуменічна молитва за невиннми душами.

На будинках вивішені жалобні стрічки. 27 липня у Львові день жалоби і смутку.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG