Доступність посилання

ТОП новини

Українці починають жити в борг (огляд преси)


Київ – Суд над Тимошенко оголює ментальне господарство чинної влади, яка на все дивиться крізь призму газу й газових контрактів, стверджує експерт газети «День». Якщо урядовцям щось заважає, то це обов’язково ціна на газ. Однак, як переконує експерт, треба відійти від того, щоб газовий контракт з Росією був одночасно й алібі влади на випадок її економічних провалів, і індульгенцією за можливу здачу якихось національних інтересів.

Українці знову починають жити в борг. Вперше від початку кризи в банківській системі намітилося збільшення споживчого кредитування. Пожвавились і кредитні союзи. Однак найбільшою популярністю, за статистикою ринку, сьогодні користуються ломбарди. «Швидкі гроші» під заставу прикрас, побутової техніки і авто приваблюють українців оперативністю і мінімумом вимог до клієнта. Однак експерти «Ізвестій» в Україні» попереджають: в сучасному бізнесі на відсотках не все так просто.

Кабінет міністрів констатує нестачу кредитів, підприємців і валютних надходжень, але несистемними рішеннями тільки загострює ситуацію. Зокрема, як стверджує газета «Україна молода», незважаючи на те, що уряд збільшив підтримку аграріям, через корупційну систему, зокрема, «відкати», ці гроші не доходять до селянина. Заголовок статті – «На проблеми дивимось згори!».

Опалення і гаряча вода восени подорожчають удвічі, стверджують «Ізвестія» в Україні». Видання пише, що стримування тарифів на житлово-комунальні послуги лише збільшують боргову яму компанії «Нафтогаз Україна». І якщо ціни для споживачів не будуть підвищені, то цього року «Нафтогаз» може навіть перевищити минулорічний рекорд збитковості.

Реформування житлово-комунальної галузі нині актуальне, як ніколи. Однак, як зауважує газета «Голос України», поки чиновники на словах підтримують створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, робити це громадянам не так просто. Адже бажання створити – замало. Передусім, попереджає видання, потрібно бути готовим до затятої боротьби із ЖЕКами, постачальниками послуг та чиновниками «середньої ланки». Але далеко не всі експерти вбачають в ОСББ панацею житлово-комунальної галузі. Як і скрізь, є певні нюанси. Про них ідеться в матеріалі «Війна» абревіатур: ОСББ проти ЖЕКів».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG