Доступність посилання

ТОП новини
16 травня 2021, Київ 12:36

У Росії соратникові Ходорковського відмовили у звільненні


Районний суд в Архангельській області на півночі Росії відмовився в середу задовольнити клопотання колишнього підприємця Платона Лебедєва про умовно-дострокове звільнення.

Його адвокати мають намір оскаржити це рішення.

Міжнародні правозахисні організації заявляють, що розчаровані цим рішенням.

Зокрема, в російському відділенні Amnesty International заявили, що, на їхню думку, Лебедєв узагалі мав вийти на волю 2 липня, коли закінчився перший із двох його термінів ув’язнення у справах колишньої нафтової компанії «ЮКОС».

Раніше ця правозахисна організація заявила, що вважає другий процес у цій справі політично мотивованим, і відтак оголосила колишніх керівників цієї компанії, Платона Лебедєва і Михайла Ходорковського, в’язнями сумління.

Обидва були раніше засуджені загалом до 13 років позбавлення волі за звинуваченнями в двох кримінальних справах. Перша з них стосувалася звинувачень у несплаті податків та інших фінансових зловживаннях і в розкраданні нафти власної компанії. Ближче до закінчення їхнього ув’язнення за першим вироком Ходорковського і Лебедєва засудили в другій справі, в якій їх звинуватили в розкраданні нафти власної ж компанії.

Прихильники колишніх підприємців заявляють, що справи проти них мають політичне підґрунтя, пов’язане з їхніми політичними симпатіями.
XS
SM
MD
LG