Доступність посилання

ТОП новини

Шляхами незалежної України – на велосипедах


Львів – Дві тисячі кілометрів подолають юні велосипедисти Львівщини українськими містами й селами. Свій веломарафон вони присвятили 20-річчю Незалежності України. Це найбільший дитячий веломарафон в Україні. Однак Міністерство освіти та науки не включило цю акцію у план заходів з відзначення річниці незалежності України.

Маршрут юних велосипедистів із шахтарського містечка Соснівка, що на Львівщині, проляже через Івано-Франківськ, Чернівці, Кам’янець-Подільський, Вінницю, Умань, Черкаси, Золотоношу, Канів, Переяслав-Хмельницький, Київ, Житомир, Новоград-Волинський, Рівне і Луцьк. 2000 кілометрів семеро юних велосипедистів долатимуть упродовж місяця.


Веломарафон проходить під гаслом «Хочемо жити у незалежній Україні», він сприятиме вихованню патріотизму й популяризації здорового способу життя, наголосила у коментарі Радіо Свобода один із організаторів заходу Віра Олеш.

Дітлахи є членами Благодійного фонду «Еко-милосердя», створеного десять років тому у Соснівці батьками дітей, хворих на флюороз і гіпоплазію зубів. Тобто людьми, які проживають в екологічно забрудненій місцевості і хочуть привернути увагу до проблем екології.

«Оскільки нам нічим не допомогло Міністерство Табачника, ми збирали гроші на площах і вулицях. І люди справді давали, нехай по гривні чи дві. Батьки розуміють, що краще для дитини на велосипеді помандрувати, багато побачити й пізнати. Та й не кожна родина може відправити на відпочинок і оздоровлення дитину», – зауважила Віра Олеш.

Діти хочуть побачити Україну

До мандрівки українськими містами 17- річний Назарій Параганич і 16- річний Ростислав Козак готувалися цілий рік. Хлопці мають гарну професійну підготовку і вже бували у різних міжнародних велотурах. Їм цікава Україна, яку майже не знають.

«Марафон дає унікальний шанс побувати в багатьох містах. Ми маємо намети, одяг, усе необхідне, щоб на вогні готувати їжу», – розповіли учасники марафону Назар та Ростислав.


Підліткам потрібно проявити неабияку сміливість і витривалість, щоб подолати маршрут поганими українськими дорогами, зауважив триразовий чемпіон з велоспорту Володимир Барановський. До того ж, українські водії не дуже на дорогах зважають на велосипедистів. «Але попри усі труднощі, мандрівка на ровері не може замінити ніякої іншої. Хто не їздив на велосипеді, цього не зрозуміє. І цей особливий запах дороги, спів пташок зранку і сонце. Діти побувають у багатьох місцях і це ще й пізнавальна поїздка, яка їх загартує», – каже професійний спортсмен.

День Незалежності юні роверисти планують зустріти у Києві, а вже звідти вирушать додому.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG